Ombre Tırnak Boyama
Sosyal medyada paylaş

Ombre tırnak boyama sayesinde tırnaklarınıza daha dikkat çekici bir görünüm verebilirsiniz. Ombre denince akıllara saçlara yapılan boya uygulaması gelse de tırnaklar da bu yöntemle boyanmaktadır. Bayanların tırnak süslemek için kullandıkları yöntemlerden birisi de ombre tırnak boyamadır. Bu uygulama çok kolay olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Bu yazımızda paylaşacağımız ombre nail art yapımı hakkındaki bilgiler ve örnek görsellerden faydalanarak siz de evde tırnaklarınıza harika bir görünüm verebilirsiniz.

Ombre Nail Art Nasıl Yapılır?

Ombre nail art, tırnaklara iki farklı renkte oje sürülerek yapılan pratik bir uygulamadır. Uygulamanın yapımında açıktan koyuya ya da koyudan açığa doğru farklı renk geçişleri yapılır. Zemin rengi olan ojeyi sürdükten sonra bunun üzerine diğer oje sürülür. Bu oje tırnağın tamamına değil sadece uç kısımlara uygulanır. Bunun sonucunda da tırnaklarda farklı bir görünüm oluşur. Bu kolay nail art uygulaması sayesinde tırnaklar daha uzun ve bakımlı görünüceği için elleriniz de güzelliği ile dikkat çekecektir. Nail art uygulamaları arasında en kolay yapılanının ombre tırnak boyama olduğunu söyleyebiliriz. Günlük hayatınızda, işe giderken ya da özel bir davete katılacağınız zaman bu yöntemi uygulayarak tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz.

Ombre Tırnak Boyama
Ombre Tırnak Boyama

Ombre nail art yapmak için her renk ojeyi kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercihi kıyafetinize göre yaparsanız sonuç sizi memnun edecektir. Uygulamayı yaparken zemin için tek kat oje sürmelisiniz. Kat kat oje sürdükten sonra kalın bir tabaka oluşacağı için yapılan ombre hoş durmayacaktır. Bu konuda gereken hassasiyeti gösterirseniz harika bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Ombre Oje Yapımı
Ombre Oje Yapımı

Ombre tırnak boyama her mevsim yapılabilir. Özellikle yaz aylarında açık ve canlı renkte ojeler kullanılarak yapılan ombre nail art şık görünümü ile dikkat çekebilir. Ombre tırnak boyamak için tırnaklarınızın illaki uzun olmasına gerek yoktur. Bu uygulama kısa tırnaklara da yapılabilir.

Ombre Oje
Ombre Oje

Ombre Nail Art Yapımı

Ombre nail art yapmak için iki farklı renkte oje, bir parça sünger ve bir de kürdana ihtiyaç vardır. Bunu yanı sıra ojeleri karıştırmak için kağıt bir tabak da gereklidir. Malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak zemin rengi olarak seçtiğiniz ojeyi tırnaklarınıza dikkatli bir şekilde sürün. Sonrasında ojenin kuruması için bir süre beklemelisiniz aksi halde kurumamış olan oje dağılarak kötü bir görünüm oluşturacaktır.
  • Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra kağıt tabağın içine iki farklı renkte ojeyi yan yana dökün. Bir kürdan yardımı ile bu ojelerin birbirinin içine geçmesini sağlayın.
  • Daha sonra süngeri bu ojelere batırın ve ojeli süngeri tırnaklarınıza hafifçe bastırarak ombre yapımını tamamlayın.
  • En son bir kat da tırnak cilası sürerek uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Evde kolay nail art yapmak isteyenler için aşağıda ombre tırnak boyama resimli anlatım paylaşıyoruz. Siz de resimdeki adımları uygulayarak kısa sürede tırnaklarınıza harika bir süsleme yapabilirsiniz. Bu uygulamayı parlak ya da mat her türlü oje ile yapmanız mümkün. Daha şık bir tasarım yapmak için simli oje de kullanabilirsiniz.

Ombre Oje Nasıl Sürülür Resimli Anlatım
Ombre Oje Nasıl Sürülür Resimli Anlatım

Ombre tırnak boyama nasıl yapılır? diye merak edenler için konu hakkındaki tüm ayrıntıları paylaştık. Bu uygulamayı yapmak çok uzun sürmediği için kısa sürede ojeyi sürüp dışarı çıkabilirsiniz. Aynı uygulama ayak tırnaklarına da yapılabilir. Tırnaklarınıza ombre nail art yapmadan önce güzelce törpüleyerek şekil vermelisiniz. Bunun ardından yapacağınız tırnak süslemesi sayesinde elleriniz daha güzel ve bakımlı görünümü ile dikkat çekecektir.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial