Okul Öncesi Uçan Balon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Okul öncesi uçan balon yapımı kolay bir el işi çalışması olduğu için çocuklar bunu hiç zorlanmadan yapabilirler. Uçan balon çocukların dikkatini çeken bir görünüme sahip olduğu için çocuk odası için dekoratif süs yapımında da sıkça kullanılan bir figürdür. Evde çocuğunuzla eğlenerek yapabileceğiniz bir çalışma arıyorsanız karton tabak ve düğme kullanarak sevimli uçan balonlar yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve resimli anlatımı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Okul Öncesi Uçan Balon Yapımı

Kağıt tabak ve düğme ile uçan balon yapımı kolay bir çalışmadır. Uçan balonun sepetini siyah ya da başka renkte bir keçeli kalem ile çizdikten sonra düğme ile de balonun kendisini yapabilirsiniz. Bu tür çalışmalarda tek bir düğme ile uçan balon yapabileceğiniz gibi isterseniz birkaç tane düğmeyi bir arada kullanarak da uçan balon yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde tek olduğu için kullanılmayan düğmeler varsa bunları uçan balon yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane karton tabak
  • Siyah keçeli kalem
  • Farklı renk ve boyutlarda düğmeler
  • Yapıştırıcı

Kağıt Tabak ve Düğme ile Uçan Balon Yapımı

Düğmeler ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede sevimli uçan balonlar yapabilirsiniz.

  • Kağıt tabağı arka tarafı size bakacak şekilde masanın üzerine koyun. Sonrasında bunun üzerine siyah keçeli kalem ile düğmelerin boyutuna uygun büyüklükte uçan balon sepeti çizin.
  • Yapmak istediğiniz uçan balon sayısı kadar sepet çizdikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada düğmelere yapıştırıcı sürerek bunları sepetlerin üst tarafına sabitleyin.

Bu kolay uygulama sayesinde karton tabağın üzerine kısa sürede istediğiniz sayıda uçan balon yapabilirsiniz. İsterseniz uçan balon yapmak için düğme yerine büyük boncuk, eva, keçe ya da karton ile yaptığınız balonları da kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, karton tabak ve düğme ile uçan balon yapımı resimli anlatım bu konuda size ilham verebilir. Okul öncesi çocukların baykuş yapabileceği kolay çalışmalar incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız, kağıt tabaktan baykuş yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Uçan Balon Yapımı Resimli Anlatım
Uçan Balon Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial