Okul Öncesi Müzik Aleti Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle çok kolay bir okul öncesi müzik aleti yapımı paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa size anlatacağımız kolay çalışmayı yaparak onun hoşuna gidecek bir müzik aleti yapabilirsiniz. Evdeki malzemeleri kullanarak yapacağınız parmak zili sayesinde çocuğunuzun ritim duygusunun gelişmesini saylayabilirsiniz. Bu kendin yap çalışmasını birlikte yaparak evde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse parmak zili yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Okul Öncesi Müzik Aleti Yapımı

Çocuklar için evde marakas, saz, davul, mızıka gibi pek çok müzik aleti yapılmaktadır. Bu konudaki örnek çalışmaları fırsat buldukça sizlerle paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar sayesinde çocuğunuza müziği sevdirirken birçok atık malzemeyi de değerlendirebilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz kavanoz kapağından saz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde karton ve metal kapak varsa bunlarla da çocuğunuz için parmak zili yapabilirsiniz. Birlikte yapacağınız parmak zili ile müzik yapmak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir parça karton
  • Makas
  • 2 tane metal kapak
  • Silikon tabancası

Bunların dışında kapağı ve kartonu boyamak isterseniz akrilik boya ya da oje kullanabilirsiniz. Müzik aletini süslemek için eva ya da renkli kağıt ile yapacağınız süsleri kullanabilirsiniz.

Kartondan Parmak Zili Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise kartondan parmak zili yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Metal kapakları renklendirmek isterseniz bunları oje ya da akrilik boya ile boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Karton kutudan iki parmak kalınlığında bir parça kesin. İsterseniz bu karton parçasını da boya ile renklendirebilirsiniz.
Kartondan Parmak Zili Yapımı Resimli Anlatım
Kartondan Parmak Zili Yapımı
  • Kartona şekil vermek için bunun kenarlarını makas ile keserek yuvarlayabilirsiniz. Düz şekildeki parçayı ortadan ikiye katlayın.
  • Bu şekilde parçaları hazırladıktan sonra kapakların iç kısmına silikon sürerek bunları kartonun iki kenarına güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamaları geçtikten sonra kartondan parmak zili yapımı tamamdır. İsterseniz bunun üzerini akrilik boya ile boyayarak renklendirebilir ya da örnek çalışmadaki gibi küçük süslemeler yapabilirsiniz. Kolay gelsin. Evde bu eğlenceli okul öncesi etkinliği denemek isteyenler için aşağıda parmak zili yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde çocuğunuz için başka bir müzik aleti yapmak isterseniz, yoğurt kabından davul yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial