Oje Şişesinden Minyatür Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle boş oje şişesini minyatür süse dönüştürebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Size anlatacağımız yöntemi uygulayarak biten ojelerin şişelerini çöpe atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Çalışma masanızı minyatür eşyalarla süslemekten hoşlanıyorsanız bu fikir ilginizi çekebilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, oje şişesinden minyatür vazo yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Oje Şişesinden Minyatür Vazo Yapımı

Evde minyatür vazo yapmak için cam ve plastik malzemeler kullanılabilir. İçine gerçek veya yapay çiçek koyacaksanız yapacağınız vazonun boyutu biraz büyük olmalıdır. Oje şişesi bu tür çalışmalar için uygun bir malzemedir. Şekil ve boyut olarak vazo yapımına uygun olmasının yanı sıra içine su koyulabildiği için gerçek çiçeklere de uygundur. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada şişe sadece boyanmış ve üzerine küçük süslemeler yapıştırılmıştır. Siz isterseniz süslemeyi elinizdeki başka malzemelerde yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
  • Biten bir ojenin şişesi
  • İstediğiniz renkte akrilik veya sprey boya
  • Süsleme yapmak için küçük parlak taşlar veya pul kullanabilirsiniz.
  • Aseton

Oje Şişesinden Minyatür Vazo Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce oje şişesini temizleyebilirsiniz. Bunun için biraz aseton dökün ve çalkalayarak şişe şeffaf bir hale gelene kadar işlemi uygulayın.

  • Şişenin dış tarafını fırça veya sünger ile istediğiniz renge boyayın. Tam olarak kapanması için gerekirse bir kat daha boyayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra şişenin üzerine istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.
Oje Şişesinden Minyatür Vazo Yapımı Resimli Anlatım
Oje Şişesinden Minyatür Vazo Yapımı Resimli Anlatım

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür vazo yapımı tamamlanmış oluyor. İçine gerçek veya yapay çiçekler koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak oje şişelerini minik bir vazoya dönüştürebilirsiniz. Ojenin üst kısmını değerlendirebileceğiniz bir çalışma incelemek isterseniz, evde sulu boya fırçası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial