Oje ile Yüzük Yenileme Nasıl Yapılır?

Oje ile Yüzük Yenileme Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bayanların severek kullandığı imitasyon takılar zaman içinde kararak kullanılamaz hale gelebilir. Böyle bir durumda takıyı atmak yerine evde bunu yenilemeyi deneyebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda oje ile yüzük yenileme nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Size anlatacağımız kolay yöntem sayesinde kararan yüzüğü atmak yerine yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Oje ile Yüzük Yenileme Nasıl Yapılır?

Evde yüzük yenilemek için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem oje kullanmaktır. Sadece tek bir oje kullanarak kararan yüzüğü zorlanmadan yenileyebilirsiniz. Evde yüzük yenilemek için koyu renk oje kullanırsanız daha gerçekçi bir görünüm elde edebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada siyah oje kullanılmış. Oje ile boyama yöntemini düz, desenli ya da taşlı yüzük modellerine uygulayabilirsiniz. Taşlı yüzükleri boyarken ojenin taşa gelmemesine dikkat etmelisiniz. Eğer kazara taşı boyarsanız uygulama sonrasında kürdan, pamuk ve aseton kullanarak taşı temizleyebilirsiniz. Yüzüğün üzerinde delik şeklinde desenler varsa bu deliklerin oje ile dolmaması için bu kısımlarda biriken ojeleri kürdan yardımı ile alabilirsiniz. Yazdığımız bu detaylara dikkat ederseniz sonuç sizi memnun edecektir.

Gerekli Malzemeler

  • Oje

Uygulama sonrasında yüzüğün gerekli yerlerini temizlemek için aseton, pamuk ve kürdan kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında mat ya da parlak yapıda istediğiniz renkte oje kullanabilirsiniz.

Oje ile Yüzük Yenileme Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde ojenin üzerini güzelce silerek temizlemeniz gerekmektedir. Yüzüğün üzerinde toz olması halinde ojeyi pürüzsüz bir şekilde sürmek mümkün olmayacaktır. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra uygulamanın yapımına geçebiliriz. Yüzüğün üzerine ojeyi yek kat olarak sürün ve bir süre kuruması için bekleyin. Gerekiyorsa bir kat daha oje sürün. Ojeyi yüzüğün yan ve iç taraflarına da aynı şekilde sürerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Bu konuda işiniz kolaylaştırmak için aşağıda oje ile yüzük yenileme resimli anlatım paylaşıyoruz.

Yüzük Yenileme Resimli Anlatım
Yüzük Yenileme Resimli Anlatım

Yazımızda anlattığımız yöntem sayesinde kararan yüzükleri yenileyerek takınızı tekrar kullanabilirsiniz. Evde yüzük yenilemek için farklı bir yöntem denemek isterseniz daha önce paylaştığımız yüzük yenileme yazımıza göz atabilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial