Oje ile Telefon Kabı Süslemesi
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle oje ile telefon kabı süslemesi başlığı altında evde zorlanmadan yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Telefon kabının düz görünümünden sıkıldıysanız evde kolay bir yöntem uygulayarak daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey oje. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Oje ile Telefon Kabı Süslemesi

Evde telefon kabı süslemek için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Telefon kabını boyayarak, üzerine desenli bant, küçük parlak taşlar ya da bunlara benzer süs malzemeleri yapıştırarak kolay bir şekilde süsleyebilirsiniz. Boya ile süsleme yapmak isterseniz akrilik boya ya da oje kullanabilirsiniz. Evde kullanmadığınız ojeler varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Oje ile Telefon Kabı Süslemesi Yapımı
Oje ile Telefon Kabı Süslemesi Yapımı

Oje ile nasıl süsleme yapacağınıza gelince isterseniz kabın üzerine küçük kalp, çiçek ya da yıldız gibi figürler çizebilirsiniz. İsterseniz bandı aralarda boşluk kalacak şekilde kabın üzerine yapıştırarak yatay ya da dikey şekiller çıkarabilirsiniz. Bu konuda çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız sizlerle paylaştığımız örnek çalışmadaki gibi küçük şablonlar kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Telefon kabı
  • İstediğiniz renkte oje

Uygulamanın yapımında desen çıkarmak için hint kınası şablonu kullanılmıştır. Küçük boyutta olan bu şablonların arkası yapışkanlı olduğu için bu tarz uygulamalarda kolaylık sağlamaktadır.

Oje ile Telefon Kabı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Oje ile telefon kabı süslemesi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Uygulamanın yapımına başlamadan önce telefon kabını çıkarmayı unutmayın.

  • Ön hazırlık olarak kabı güzelce silerek üzerinde toz ve kirden arındırın.
  • Sonrasında şablon kullanacaksanız bunu kabın üzerine yapıştırın.
  • Ojeyi bir kat sürün. Bir süre kurumasını bekledikten sonra ikinci katı sürebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra telefon kabı süslemesi yapımı tamamlanmış oluyor. Kabı telefona takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Siz de bu kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede telefon kabını yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız oje ile telefon kabı süslemesi resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Telefon kabı süslemek farklı bir yöntem denemek isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile telefon kabı süslemesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Oje ile Telefon Kabı Süslemesi Resimli Anlatım
Oje ile Telefon Kabı Süslemesi Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial