Oje ile Siyah Toka Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Oje ile siyah toka süsleme genç bayanların çoğunun yaptığı bir uygulamadır. İster uzun saçlı ister kısa saçlı olsun her bayanın birçok siyah tokası bulunur. Bu tokalar rahat kullanılsa da bazen siyah renkleri rahatsızlık verebilir. Böyle bir durumda tokaları süslemek iyi bir fikir olabilir. Siyah tokları süslemek için farklı yöntemler uygulanabilir. Örneğin bu tokaların üzerine kumaştan minik çiçekler yapılıp bunlar bir yapışkan yardımı ile tokaya sabitlenebilir. Boncuk ya da başka aksesuarlar da toka süslemek için kullanılabilir. Tüm bunlarla uğraşmak yerine bu tokaların üzeri boyanarak süslenebilir. Diğer saydığımız yöntemler biraz beceri gerektirdiği için herkes yapamayabilir fakat boyama işlemini küçük bir çocuk bile yapabilir. Tokalara renkli bir tasarım yapmanın en kolay yolu onları oje ile boyamaktır. Oje kolay sürülebilmesi ve koyu kıvamı nedeni ile metal yüzeyler için çok iyi bir kapatıcıdır. Az sonra bahsedeceğimiz pratik uygulamayı üzerindeki siyah boyası yüzüldüğü için kullanamadığınız tel tokalara da rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Siyah tel toka
  • İstediğiniz bir renkte oje
  • Küçük bir karton parçası
  • 1 tane peçete

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce çalışmayı yapacağınız yere oje bulaşmaması için bir peçete sererek gerekli koruma önlemini almayı unutmayın. Oje ve siyah tel toka hazırsa çalışmaya başlamak için oje ile siyah toka nasıl süslenir? sorusunun cevabına geçebiliriz.

  • Bu çok kolay uygulama sayesinde aynı anda istediğiniz sayıda siyah tel tokayı boyamanız mümkün. İlk olarak tokayı rahat boyayabilmek ve uygulama esnasında elinize oje bulaşmasını önlemek için tel tokayı kartona takın.
  • Aynı anda birkaç tane toka boyayacaksanız bunları kartona geçirirken aralarında biraz boşluk bırakmayı unutmayın.
  • Tokaları kartona taktıktan sonra bunları oje ile tek kat boyayın. Açık renk oje kullanacaksanız tek kat tamamen kapatmak için yeterli gelmeyebilir. Bu durumda oje kuruduktan sonra üzerinden bir kat daha geçebilirsiniz.
  • Sürdüğünüz oje tamamen kuruyana kadar tel tokaları kartona takılı olarak bekletin. Kuruma işlemi gerçekleştikten sonra tokaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Siyah tel tokaları oje ile tek renk boyayabileceğiniz gibi dilerseniz birkaç rengi bir arada kullanarak kendi özel tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Simli ojeniz varsa bunları kullanarak tokaları daha şık bir hale getirmeniz mümkün. Bu eğlenceli projeyi demek isteyenler için aşağıda oje ile siyah toka süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz.

Oje ile Siyah Toka Süsleme Resimli Anlatım
Oje ile Siyah Toka Süsleme Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial