Oje ile Hangi Eşyalar Boyanabilir?

Oje ile Hangi Eşyalar Boyanabilir
Sosyal medyada paylaş

Oje ile hangi eşyalar boyanabilir? sorusunun cevabını öğrendiğinizde evdeki birçok eşyanızı yenileyebilir ve birbirinden güzel dekor ürünleri yapabilirsiniz. Oje kapatıcı özelliği olan ve çabuk kuruyan bir ürün olmasının yanı sıra pek çok renk seçeneği olması yönünden de avantaj sağlar. Çoğu boyaya oranla kalıcılığını daha uzun süre koruyan oje boya ve süsleme yapmak için de sıkça kullanılmaktadır. Evde eğlenceli hobi çalışmaları yaparken oje ile hangi eşyaların boyanacağını bilirseniz, hem eski eşyalarınızı hem de kullanmadığınız ojeleri değerlendirebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sizlere bu konuda ilham verebilecek örnek çalışmaları paylaşmaya başlıyoruz.

Oje ile Metal Boyama

Oje metal yüzeyleri boyamak için en ideal ürünlerden birisidir. Örneğin anahtarlarınızın üst taraflarını boyayarak daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Aynı şekilde olan anahtarlarınızı seçmekte zorlanıyorsanız bunları farklı renklerde ojeler ile boyayarak karışmalarını önleyebilirsiniz.

Oje ile Hangi Eşyalar Boyanabilir
Oje ile Hangi Eşyalar Boyanabilir

Evde keyifli bir hobi ile uğraşmak isteyenler taş boyama çalışması yapmayı deneyebilirler. Taşların üzerini oje ile düz olarak boyayabileceğiniz gibi farklı desenler de yapmanız mümkün. Daha şık bir tasarım yapmak için taşı oje ile boyadıktan sonra üzerine parlatıcı sürebilirsiniz. Bahçenizden ya da deniz kenarından toplayacağız taşları böyle bir çalışma için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca deniz kabuklarını da oje ile boyayarak görenlerin dikkatini çekecek farklı dekor ürünleri yapmanız mümkün.

Oje İle Taş Boyama
Oje İle Taş Boyama

Mutfağınızdaki cam bardak, tabak ya da fincanları oje ile boyayarak bunları daha şık bir hale getirebilirsiniz. Bunun dışında her türlü cam yüzeyi de oje ile boyamanız mümkün.

Oje ile Cam Boyama
Oje ile Cam Boyama

Porselen kupa ve fincanları da oje ile boyayarak farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Son dönemlerde porselen kupaların üzerine yapılan ebruli desenler oldukça popüler.

Oje ile Porselen Boyama
Oje ile Porselen Boyama

Ahşap yüzeyler de oje ile boyanabilir. Yılbaşı süslemesi yaparken kullandığınız kozalakları ya da evinizdeki ahşap dekoratif ürünleri oje ile boyayarak kendi özel tasarımınızı oluşturmanız mümkün. Özel günlerde yapacağınız kutlamalar için böyle bir tasarım yapmak isterseniz simli ya da metalik oje kullanarak daha şık dekor ürünleri yapabilirsiniz.

Oje ile Ahşap Boyama
Oje ile Ahşap Boyama

Eskiyen telefon kılıflarını da oje ile boyayarak tekrar yeni gibi görünmelerini sağlayabilirsiniz. Telefon kılıfının her yerini ya da sadece bazı kısımlarını boyayarak kendi zevkinize göre bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Oje ile Telefon Kılıfı Boyama
Oje ile Telefon Kılıfı Boyama

Sürekli kullandığınız beyaz sarj aletini de düz veya simli bir oje ile boyayarak oldukça şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Oje ile Şarj Aleti Boyama
Oje ile Şarj Aleti Boyama

Telefon veya diğer elektronik aletlerin düz renkli kulaklıklarını da oje ile rengarenk boyayarak ortaya harika bir iş çıkarabilirsiniz.

Oje ile Kulaklık Boyama
Oje ile Kulaklık Boyama

Tüm bunların dışında metal, plastik veya ahşap olan toka, kolye, küpe, yüzük ve taç gibi aksesuarlarınızı da oje ile boyayabilirsiniz. Oje ile boyama yapmak çok kolay olduğu için hiç zorlanmadan çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız öneri ve görsellerden ilham alarak siz de görünümünden sıkıldığınız için kullanmadığınız birçok eşyayı yeniden severek kullanabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial