Sosyal medyada paylaş

Oje ile bardak süsleme evde keyif alarak yapabileceğiniz bir hobi çalışmasıdır. Hepimizin evinde kullanılmayan bardak, tabak, vazo gibi cam nesneler vardır. İlk alındığında hoşumuza giden bu düz beyaz parçalar zamanla ilk günkü cazibesini yitirebilir. Böyle durumlarda farklı süsleme yöntemleri kullanarak bu cam eşyaların tasarımını daha şık ve güzel bir hale getirebilirsiniz. Oje ile bardak süsleme bu yöntemler arasında en kolay ve masrafsız olanıdır. Kullanmadığınız ojeleri, cam bardaklarınızı süsleyerek değerlendirebilirsiniz. Kolay bardak süslemesi yapmak isteyenler için aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının tüm ayrıntılarını paylaşıyoruz. Yapacak olanlara keyifli çalışmalar dileriz.

Gerekli Malzemeler

  • Cam bir bardak
  • İstediğiniz renkte oje ( tek renk ya da farklı renklerde ojeler kullanabilirsiniz. )
  • Küçük bir kap
  • Pamuklu çubuk

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce çalışmayı yapacağınız yere oje bulaşmaması için buraya gazete kağıdı sererek gerekli önlemi almayı unutmayın. Bu hatırlatmamızı yaptıktan sonra oje ile bardak nasıl süslenir? sorusunun cevabına geçebiliriz.

  • Boyama yapımında kullanacağınız ojeyi küçük bir kabın içine boşaltın.
  • Bardağı düz bir zemine ters çevirerek koyun.
  • Pamuklu çubuğu ojeye batırdıktan sonra bardağın alt tarafına benekler yapın.
  • Kuruyana kadar bekledikten sonra bardağı kullanabilirsiniz.

Oje ile sadece bardak değil düz cam olan tüm ev eşyalarını süsleyebilirsiniz. Kıyıda köşede diğerleri kırıldığı için tek kalan kadehler varsa bunlara oje ile süsleme yaparak, evinizin güzelliğine katkıda bulunacak şık bir bibloya çevirebilirsiniz. Uygulamayı yaptıktan sonra boyadığınız nesnenin herhangi bir yerine oje bulaşırsa pamuklu çubuğa biraz aseton dökerek  bununla temizleyebilirsiniz. İsterseniz küçük şablonlar kullanarak cam bardağın üzerine oje ile farklı desenler de çıkarabilirsiniz. Bu bardakları bulaşık makinesi yerine elde yıkarsanız uzun süre desenleri bozulmadan muhafaza edebilirsiniz. Bir süre sonra desenlerde bozulma olur ya da bu görünümünden sıkılırsanız aseton ile silerek, farklı bir oje ile yeniden süsleyebilirsiniz.

Simli ojeler kullanarak çok şık ve dikkat çekici tasarımlar oluşturmanız mümkün. Bu keyifli projeyi uygulamak isteyenlere kolaylık olsun diye aşağıda, oje ile bardak süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz. Resimlerden uygulamanın tüm detaylarını görerek siz de rahatlıkla böyle güzel süslemeler yapabilirsiniz.

oje-ile-bardak-susleme

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial