Nescafe Kavanozundan Kedi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Nescafe kavanozundan kedi yapımı evdeki boş cam kavanozları değerlendirmek için ilham verece bir çalışma olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Hepimizin mutfağında farklı boyutlarda boş cam kavanozlar bulunur. Bunları atmak istemeyiz fakat mutfakta yayıntı yapmalarından da rahatsız oluruz. Bu tür durumlarda en iyi çözüm bu cam kavanozları değerlendirecek bir geri dönüşüm çalışması yapmaktır. Cam kavanozları boyayarak ya da üzerlerini kaplayarak bunları güzel bir dekor ürününe dönüştürebiliriz. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnek bulabilirsiniz. Evde boş nescafe kavanozu varsa bundan sevimli bir kedi yapabilirsiniz.

Nescafe Kavanozundan Kedi Yapımı

Nescafe kavanozu farklı şekli nedeni ile hayvan figürü yapımı için uygun bir malzemedir. Boya ile kavanozun üzerine istediğiniz bir hayvan figürünü yaparak bunu kalemlik ya da biblo olarak kullanabilirsiniz. Böyle sevimli bir dekor ürünü çocuk odası için de oldukça idealdir. Evde cam kavanozdan kedi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane nescafe kavanozu
  • Kavanozu boyamak için istediğiniz renkte boyalar
  • Yapacağınız boyamaya uygun kalınlıkta fırçalar

Cam kavanoz boyamak için cam boyası ya da akrilik boya kullanabilirsiniz.

Cam Kavanozdan Nasıl Kedi Yapılır?

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce nescafe kavanozunun üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarmanız gerekiyor. Bunun için kavanozu sıcak deterjanlı suda bir süre bekletmeniz yeterli. Sonrasında yapışkanlı kağıdı kavanozdan çıkarıp bunu güzelce yıkayıp kuruladıktan sonra cam kavanozdan kedi yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak zemini boyamakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için istediğiniz renkte bir cam boyasından kavanozun içine biraz boşaltın ve kavanozu ileri geri hafifçe sallayarak her yerinin boyanmasını sağlayın. Sonra kavanozu ters çevirerek boyanın fazlasının akmasını sağlayın.
  • Bundan sonraki aşamada kavanozun üzerine fırça yardımı ile farklı renklerde şeritler halinde boyama yapın. Bun yaparken üst tarafta kedinin başı için boşluk bırakın. Kavanozun kapak kısmını da şeritler halinde boyayın.
  • Son olarak ince fırça ile kedinin ağız, burun, göz, bıyık ve kulaklarını yapın.
  • Sürdüğünüz boyalar kuruduktan sonra bu sevimli kediyi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay boyama çalışması sayesinde evde çok güzel cam biblolar yapabilirsiniz. Aynı yöntemi kullanarak kedi dışında başka hayvan figürleri de yapmanız mümkün. Siz de evde cam boyama ile kedi yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız, cam şişeden dekoratif vazo yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Nescafe Kavanozundan Kedi Yapımı
Nescafe Kavanozundan Kedi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial