Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Nescafe ambalajı ile bardak altlığı yapımı çok kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Günümüzde poşet, karton, plastik ve daha birçok malzeme yapılan geri dönüşüm uygulamaları ile farklı şekilde değerlendirilmektedir. Biz de sizlere ilham vermek için bu tür örnekleri fırsat buldukça paylaşıyoruz. Bugün size bahsedeceğimiz nescafe ambalajı ile bardak altlığı yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Nescafe içmeyi seviyorsanız kendinize bunun ambalajı ile güzel bir bardak altlığı yapabilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve bardak altlığı yapımının resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Yapımı

Evde bardak altlığı yapımı için çoğunlukla keçe, eva ve ip gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür tasarım çalışmaları deneyim gerektirdiği için herkes yapamayabilir. Kolay bardak altlığı yapmak isteyenler hobi çubukları kullanarak bu isteklerini gerçekleştirebilirler. Bu ahşap çubukları silikon tabancası yardımı ile köşelerinden birbirine yapıştırarak çok güzel tasarımlar yapılmaktadır. Evde böyle bir tasarım yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ahşap çubuklarla bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama da hobi çubukları ile yapılan çalışmalara benzemektedir. Bardak altlığı yapmak için hobi çubuğu yerine nescafe ambalajları kullanılmaktadır. Nescafe içmeyi seviyorsanız bunların poşetlerini biriktirerek siz de evde böyle güzel bir bardak altlığı yapabilirsiniz.

Nescafe Ambalajından Bardak Altlığı
Nescafe Ambalajından Bardak Altlığı

Gerekli Malzemeler

  • 10 tane nescafe ambalajı
  • Silikon tabancası
  • Süsleme yapmak için düz ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas

Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce nescafe ambalajlarının içini yıkayıp temizleyin. Bunlar kuruduktan sonra makas yardımı ile keserek hepsinin aynı boyutta olmasını sağlayın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından bardak altlığı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak 4 tane nescafe ambalajını masanın üzerine ters olarak koyun. 1 tane nescafe ambalajına silikon tabancası yardımı ile boylamasına yapıştırıcı sürün. Bunu 4’lü olarak koyduğunuz ambalajların kenarına yerleştirerek yapıştırın.
  • Diğer köşeye de aynı şekilde 1 tane ambalaj yapıştırdıktan sonra bunları düz olarak çevirin.
  • Geriye kalan 4 tane ambalajın köşelerine silikon tabancası ile yapıştırıcı sürerek bunlarla düz parçanın kenarlarını kaplayın.
  • Son olarak evaya kalem ile 4 tane kalp çizin. Bunları makas ile kestikten sonra köşelere yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra nescafe ambalajı ile bardak altlığı yapımı tamamdır. Tasarımı size ait olan bu güzel bardak altlığını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde evde kısa sürede çok güzel bardak altlıkları tasarlayabilirsiniz. Bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda nescafe ambalajından bardak altlığı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kolay geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız poşetten bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Nescafe Ambalajından Bardak Altlığı Resimli Anlatım
Nescafe Ambalajından Bardak Altlığı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial