Naylon Poşet ile Sarkaç Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Naylon poşet ile sarkaç süs yapımı isteyen herkesin evde yapabileceği güzel bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Üzerinde desenler bulunan poşetleri atmak yerine bunlarla çok güzel sarkaç süsler yapabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde çok az bir maliyete dekoratif süs yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey desenli bir poşet. Evde kıyıda köşede böyle poşetler varsa güzel bir sarkaç süs yapmak için kolları sıvayabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Naylon Poşet ile Sarkaç Süs Yapımı

Evde sarkaç süs yapımı için düz ya da desenli kağıtlar, fon kartonu, eva, keçe ve çeşitli kumaşlar kullanılmaktadır. Bu tür malzemeler kullanılarak çocuk odası, salon ve oturma odası için çok güzel dekoratif süsler yapmak mümkündür. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz kendin yap çalışmasında da poşet kullanılarak yıldız şekillerinden oluşan sarkaç süs yapılmaktadır. Böyle sevimli bir sarkaç süsü çocuk odasının dekorunda kullanabilirsiniz. Çocuk odası için kolay sarkaç süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız bulut sarkaç süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yıldızlı Sarkaç Süs
Yıldızlı Sarkaç Süs

Gerekli Malzemeler

 • Desenli bir naylon poşet
 • Keçeli kalem
 • Makas
 • İp
 • Yapıştırıcı
 • İstediğiniz boyutta yıldız kalıbı

Naylon Poşet ile Sarkaç Süs Yapımı

Poşet ve diğer malzemeler hazır ise yıldızlı sarkaç süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak yıldızlı kalıbı poşetin üzerine koyarak keçeli kalem ile etrafından geçerek yıldızı çizin. Sonrasında bunu makas ile keserek çıkarın. Poşet ile yapacağınız yıldızları ipe yapıştıracağınız için tek bir yıldız için 2 tane naylon yıldız yapmanız gerekiyor.
 • Bu şekilde istediğiniz sayıda yıldız yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • İpten makas ile 3 parça kesin. Yıldızlardan birine yapıştırıcı sürerek ipi bunun üzerine hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın. Diğer yıldıza da yapıştırıcı sürerek bunu da ipin üzerine bastırarak yapıştırın.
 • Bu şekilde üzerinde yıldızlar bulunan 3 tane ip şeridi hazırladıktan sonra poşetten düz uzun bir parça kesin.
 • Bu parçayı ikiye katlayın ve araya ip şeritlerini yapıştırarak sarkaç süs yapımını tamamlayın.

Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda naylon poşetten sarkaç süs videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. İsterseniz aynı uygulamayı kağıt, fon kartonu, keçe veya eva ile de yapabilirsiniz. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=xWpUWqk3gDE&t=133s

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial