Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı

Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı
Sosyal medyada paylaş

Mutfak dekorasyonunda cam şişe kullanımı son dönemlerde oldukça yaygınlaşmış durumda. Günümüzde birçok ilham verici kendin yap projesi sayesinde çoğu artık madde çöpe atılmak yerine farklı şekillerde değerlendirilebiliyor. Bu tarz çalışmalardan örnekleri her fırsatta sizlerle paylaşıyoruz. Çoğunluğu plastik ve cam olan bu tür atık maddeler boyanarak ya da üzerleri süslenerek vazo, biblo, oyuncak ve daha birçok farklı şekilde değerlendirilebilir. Biz bugün size cam şişelerle yapacağınız farklı bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Dikiş dikmeyi biliyorsanız bu çalışmayı severek yapacağınızı düşünüyoruz. Cam şişeden aşçı yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı

Mutfak dekorasyonunda cam şişe kullanmak isterseniz bunlardan aşçı yapmayı deneyebilirsiniz. Cam şişeden aşçı yapımı kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Bu uygulama sayesinde güzel bir dekor ürününe sahip olurken, boş cam şişeleri ve elinizdeki artık kumaşları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane cam şişe
  • Kumaş
  • İz sabunu ya da kalem
  • Makas

Uygulamayı yapmak için büyük ya da küçük her türlü cam şişe kullanılabilir. Elinizde başka çalışmalardan kalan keçe parçalar varsa bunları da uygulamayı yaparken kullanabilirsiniz.

Cam Şişeden Aşçı Yapımı

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce cam şişenin içini güzelce yıkayarak temizleyin. Daha sonra cam şişenin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından cam şişeden aşçı yapmaya geçebilirsiniz.

  • Elinizdeki kumaştan cam şişenin boyutuna uygun bir dikdörtgen parça kesin.
  • Sonraki aşamada kumaşın iki tarafına kol oyuntusu oluşturacak çizgiler yapın. Bu çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
  • Bu şekilde mutfak önlüğünü ana hatları ile ortaya çıkardıktan sonra etrafını dikin.
  • Aynı kumaşla diğer detayları da tamamladıktan sonra mutfak önlüğünü şişeye geçirebilirsiniz.
  • Aynı kumaştan ya da farklı bir kumaş ile bir de aşçı şapkası dikerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde birkaç tane sevimli aşçı yaparak bunları mutfak tezgahına yerleştirebilirsiniz. İsterseniz cam şişe ile aşçı yerine daha farklı figürler de yapmanız mümkün. Biraz hayal gücü ve biraz da el becerisi ile oraya harika tasarımlar çıkarabilirsiniz. Siz de evde cam şişeden aşçı yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz. Evde buna benzer kolay kendin yap çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, iple nasıl şişe süslenir yazımıza da göz atabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı-1
Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı-1
Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı-2
Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı-2
Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı
Mutfak Dekorasyonunda Cam Şişe Kullanımı

Bir cevap yazın