Mum Nasıl Süslenir
Sosyal medyada paylaş

Mum nasıl süslenir? başlığı altında sizlerle evde dekoratif mum yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Günümüzde mum sadece aydınlanma aracı değil aynı zamanda dekoratif bir üründür. Klasik beyaz mumların yanı sıra renkli ve kokulu mum çeşitleri de bulunmaktadır. Bu mumlar farklı boyutta olup yemek masası süslemek, salon ya da oturma odasında romantik ortam oluşturmak için sıkça kullanılır. Özel günlerde kullanmak için tercih edilen dekoratif mumlar ise şık süslemeleri ile dikkat çekmektedir. Bu tür mumlar biraz pahalı olduğu için en iyisi evde dekoratif mum yapmaktır.

Mum Nasıl Süslenir?

Evde mum süslemek için kurdele ya da farklı kumaş türleri kullanılabilir. Mumların üzeri parlak taş ya da boncuklarla da süslenebilir. Farklı ip çeşitleri mumlara sarılarak da çok güzel süslemeler yapılabilir. Kahve çekirdeği ya da tarçın çubukları kullanılarak yapılan dekoratif mumlar ise şık görünümlerinin yanı sıra hoş kokuları ile de dikkat çekmektedir. Beyaz mumların sade görünümünden hoşlanmıyorsanız aşağıda paylaşacağımız örnek çalışmalar bu konuda işinize yarayabilir.

Kurdele ve küçük parlak taşlar mum süslemesi yapmak için en ideal malzemeler arasındadır. İstediğiniz renkte bir kurdele ve küçük parlak taşlar kullanarak aşağıdaki gibi harika bir süsleme yapabilirsiniz. Böyle bir süsleme ince mumlarda olduğu gibi büyük mumlarda da çok güzel durmaktadır.

Mum Nasıl Süslenir
Mum Nasıl Süslenir

Evde kokulu dekoratif mum yapmak isterseniz bunun için mum, yeterli sayıda çubuk tarçın ve bir de ipe ihtiyaç vardır. Tarçın çubukları ile mumun etrafını kapladıktan sonra bunları bir ip ile bağlayarak sabitleyebilirsiniz. Böylece mum yanınca ortaya hoş bir tarçın kokusu yayılacaktır.

Mum Nasıl Süslenir-1
Mum Nasıl Süslenir-1

Hasır çuval kumaşı da mum süslemesinde sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu kumaştan makas yardımı ile mumun etrafını saracak büyüklükte bir parça kesin. Bunu muma sardıktan sonra birkaç kat da ip dolayarak güzel bir süsleme yapabilirsiniz.

Mum Nasıl Süslenir-2
Mum Nasıl Süslenir-2

Evde özel bir yemek daveti verecekseniz yemek masanızın şıklığını tamamlamak için aşağıdaki gibi şık bir dekoratif mum yapabilirsiniz. Küçük parlak taşları muma istediğiniz şekilde tutturarak harika tasarımlar oluşturmanız mümkün.

Mum Nasıl Süslenir-3
Mum Nasıl Süslenir-3

Mumlara desenli peçete ya da kumaş sararak aşağıdaki gibi güzel bir süsleme de yapabilirsiniz. Küçük yapay çiçekler varsa bunları da mum süslemesi yaparken kullanabilirsiniz.

Mum Nasıl Süslenir-4
Mum Nasıl Süslenir-4

Dantel kumaşlar ile yapacağınız mum süslemeleri de şıklığı ile dikkat çekecektir. Dantel ya da başka kumaşlarla yapacağınız mum süslemelerinde biraz dikkatli olmalısınız. Mum yandıkça kumaşın ısıdan etkilenmemesi için bu tarz süslemeleri mumun alt tarafına doğru yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Mum Nasıl Süslenir-5
Mum Nasıl Süslenir-5

Elinizde kurutulmuş çiçekler varsa bunları da dekoratif mum yapımında kullanarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Evde böyle bir çalışma yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, kurutulmuş çiçeklerle dekoratif mum yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mum Nasıl Süslenir-6
Mum Nasıl Süslenir-6

Bu yazımızda sizlerle evde dekoratif mum yapımı hakkında bazı örnek çalışmalar paylaştık. Siz de bunlardan ilham alarak mumları süsleyip özel günlerde yemek masanızı süsleyebilir ve evinizin dekorunu daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial