Muhabbet Kuşu için Oyuncak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde beslediğiniz muhabbet kuşu için kolay oyuncak yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Muhabbet kuşları renkli ve ses çıkaran oyuncakları çok severler. Kuşunuzun kafesini süsleyecek ve onun hoşuna gidecek bir oyuncak yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Yapacağınız rengarenk ve sallantılı oyuncakla oynamak kuşunuzun çok hoşuna gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz muhabbet kuşu için oyuncak yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu için Oyuncak Yapımı

Evde kuş oyuncağı yapımı için boncuk, pipet ve dondurma çubuğu gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür malzemeler ile kuş için merdiven ve sallantılı süsler yapılabilir. Sallantılı süslerin ses çıkarması için alt kısımlarına minik çanlar da takılabilir. Bu konuda size fikir vermek için kolay sallantılı süs yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşmak istiyoruz. Bu uygulamada kuş oyuncağı yapımı için boncuk yerine pipet kullanılmıştır. Siz de sevimli kuşunuz için rengarenk bir oyuncak yapmak isterseniz bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç farklı renkte pipet
  • Makas
  • İp
  • 2 tane büyük boncuk

Muhabbet Kuşu için Oyuncak Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise muhabbet kuşu oyuncağı yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak pipetleri makas yardımı ile boncuk boyutunda kesmekle işe başlayabilirsiniz. Pipetlere boncuk görünümü vermek isterseniz, pipetten boncuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.
  • Yeterli sayıda pipet hazırladıktan sonra ipten, kafesin uzunluğuna uygun bir parça kesin.
  • Bu ipi ortadan ikiye katladıktan sonra üst kısmından biraz pay bırakarak düğüm atın. Bu şekilde oyuncağı kafese kolay takabilmek için halka yapmış oluyorsunuz.
  • Büyük boncuklardan birini ipe geçirin. Bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edebilir hem de pipet boncukların ipten çıkmasını önleyebilirsiniz.
Muhabbet Kuşu için Oyuncak Yapımı Resimli Anlatım
Muhabbet Kuşu için Oyuncak Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonrasında pipet boncukları ipe istediğiniz şekilde sıralayın.
  • Sıraladığınız boncuklar istediğiniz boyuta geldikten sonra büyük bir boncuk takın ve ipe birkaç kere düğüm attıktan sonra fazlalığı makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra muhabbet kuşu oyuncağı yapımı tamamlanmış oluyor. Bu oyuncağı bir ataca geçirerek kafese asabilirsiniz. İsterseniz yukarıdaki halkayı makas ile keserek oyuncağı kafes demirlerine bağlayarak da kullanabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak evde istediğiniz renk ve uzunlukta kuş oyuncağı yapabilirsiniz. İsterseniz pipet yerine boncuk da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial