Motifli Bayan Patik Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Motifli bayan patik yapımı, şiş ile patik öremeyen bayanların tercih edebileceği pratik bir örgü çalışması. Tığ ile örgü ören bayanların ilk öğrendiği şeylerden birisi kare motif yapımıdır. Günümüzde farklı şekillerde yapılan birçok kare motif örneği bulunmaktadır. Bu çalışma için istediğiniz modeli seçebilirsiniz. Tığ işine yeni başlayanlara kolaylık olması bakımından, hanım dilendi bey beğendi modelini yapmalarını tavsiye ediyoruz. Kare motifleri nasıl patik yapacağınızı aşağıda anlatıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • İpin kalınlığına uygun bir tığ

Motifleri yapmak için tek renk ip kullanabileceğiniz gibi farklı renkte ipleri kullanarak daha şık ve modern bir tasarım oluşturabilirsiniz. Elinizde artık ipler varsa bunları da patik yapımı için kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu keyifli çalışmayı denemek isteyenler için motifli bayan patiği nasıl yapılır? sorusunun cevabını aşağıda açıklıyoruz.

Patik yapımı için ilk olarak ayağınızın büyüklüğüne göre 6 tane motif örmeniz gerekiyor. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi kolay patik yapımı için istediğiniz kare motifi kullanabilirsiniz. Dilerseniz aşağıda anlatacağımız kolay motif örneğini de uygulayabilirsiniz.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Motifi Yapımı

Motife 6 zincir çekerek başlayın ve halka yapın. Halkanın içine 4 tane 3’lü trabzan ve 4 tane de kutu yapın. Sonraki sırada kutuların içine trabzan, trabzanların içine de kutu yapın. Motife kare şekli vermek için köşelerdeki kutuların içini 3 tane trabzan, 1 kutu ve tekrar 3 trabzan yaparak doldurun. Bu şekilde motifi istediğiniz kadar büyüterek yapabilirsiniz. Kare motif yapmayı bilmeyenler daha önceden paylaştığımız hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır? yazımızı inceleyerek motifin yapımını öğrenebilirler.

6 tane motifi ördükten sonra bunları patik olacak şekilde birleştirmeniz gerekiyor. Birleştirme işlemini 2 motif altta, 2 motif üste ve 2 tanesi de yanlara gelecek şekilde yaptıktan sonra patiğin teki hazır. Aynı şekilde 2. Patiği de yaptıktan sonra hemen ayağınıza giyebilirsiniz.

Tığ ile örgü örmeyi seviyorsanız siz de bu güzel çalışmayı uygulayarak kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel patikler yapabilirsiniz. Kendinize yaptığınız patiği daha küçük motiflerle örerek küçük kızınıza da hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Sizinle aynı patiklerden kullanmak hoşuna gidecektir.

Siz de kışın ayaklarınızı sıcak tutacak şık bir patiğe sahip olmak istiyorsanız aşağıda motifli bayan patik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu resimleri inceleyerek çalışmanın detayları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

motifli-patik-modeli

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial