Minyonlu Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Minyonlu kitap ayracı yapımı çocukların kolaylıkla evde uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Evde kitap ayracı yapımında ahşap çubuklar sıkça kullanılmaktadır. Bu ahşap çubuklar boyanarak ya da üzerleri desenli bant ile kaplanarak kolayca kitap ayracı yapılmaktadır. Bunun yanı sıra karton, keçe ya da eva ile yapılan kalp, çiçek ve çeşitli hayvan figürleri de bu ahşap çubuklara yapıştırılarak kitap ayracı yapılmaktadır. Çocuğunuzun el becerisini geliştirmek ve ona kitap sevgisi aşılamak için evde minyonlu kitap ayracı yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Minyonlu Kitap Ayracı Yapımı

Evde minyonlu kitap ayracı yapmak için kağıt ya da karton malzemeler kullanılabilir. Sarı ve mavi tonlarındaki kağıt ve kartonları kullanarak güzel bir minyonlu kitap ayracı yapılabilir. Bunun için sarı karton ile istediğiniz kalınlıkta ve uzunlukta bir şerit yapın. Mavi kağıttan keseceğiniz parçaları kartonun üzerine yapıştırarak minyonun kıyafetlerini de yapın. Son olarak oynar gözleri yapıştırıp, bir de ağız çizerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz. İsterseniz bu şekilde uğraşmak yerine dondurma çubuğu ve boya kullanarak da kolay bir şekilde minyonlu kitap ayracı yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde evde atılmayı bekleyen dondurma çubuklarını da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane dondurma çubuğı
 • Sarı ve mavi guaj boya
 • Fırça
 • 1 tane oynar göz
 • Yapıştırıcı
 • Ağız ve kıyafet kenarlarını çizmek için siyah keçeli kalem kullanabilirsiniz.

Minyonlu Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Dondurma çubuğu ve diğer malzemeler hazır ise minyonlu kitap ayracı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak dondurma çubuğunun alt tarafını guaj boya ile mavi renge boyayın.
 • Dondurma çubuğunun geri kalanını da sarı renge boyadıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Bu aşamada siyah keçeli kalem ile minyonu kıyafetini ve ağzını çizin.
 • Çubuğun üst tarafına siyah keçeli kalem ile bir şerit çizin.
 • Bu şeridin üzerine oynar gözü yapıştırarak kitap ayracı yapımını tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz uygulamayı yapmak için dondurma çubuğu yerine renkli hobi çubuklarından da kullanabilirsiniz. Sarı bir hobi çubuğunun üzerine mavi ile kıyafet çizerek çalışmayı daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu uygulamayı evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda minyonlu kitap ayracı resimli anlatım paylaşıyoruz. Çocukların evde kolay kitap ayracı yapabileceği örnek çalışmalar incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız çocuklar için dondurma çubuğundan kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyonlu Kitap Ayracı Resimli Anlatım
Minyonlu Kitap Ayracı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial