Minyatür Yemek Tabağı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay minyatür tabak yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kız çocuğunuz varsa onun tükettiği milkshake, puding ve meyveli yoğurtların kabını atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda milkshake kabı ile minyatür tabak yapımı paylaşıyoruz. Elinizde bu tür kaplar varsa size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak sevimli tabaklar yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz minyatür yemek tabağı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Yemek Tabağı Yapımı

Evde minyatür tabak yapmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Biz sizlerle bu konudaki en kolay yöntemlerden birini paylaşmak istiyoruz. Uygun boyutta bir plastik kabı makas ile minyatür tabak boyutuna getirip, bunu boya ile renklendirerek güzel bir tabak yapabilirsiniz. Bu yöntem ile yemek tabağı, servis tabağı, çorba kasesi ve salata tabağı gibi mutfak eşyalarını rahatlıkla yapabilirsiniz. Yapacağınız tabakları boyamak için oje ya da akrilik boya kullanabilirsiniz. Bu şekilde ekstra masraf yapmadan çocuğunuzun oyuncak evi için güzel bir oyuncak tabak yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane milkshake kabı
  • Makas
  • Törpü
  • İstediğiniz renkte akrilik boya ya da oje

Uygulamanın yapımında uygun boyut ve şekildeki milkshake, puding, meyveli yoğurt ve bardak ayran kaplarını kullanabilirsiniz.

Minyatür Yemek Tabağı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak minyatür yemek tabağı yapabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile milkshake kabının alt kısmını keserek çıkarın. Tabak yapımı için bu parça kullanılacak.
  • Bu parçanın kenarlarını makas ile dikkatli bir şekilde keserek tabağa şekil verin.
Minyatür Yemek Tabağı Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Yemek Tabağı Yapımı Resimli Anlatım
  • Kenarlarda kalan fazlalığı törpü yardımı ile düzeltebilirsiniz.
  • Bu şekilde tabağı yaptıktan sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz tabağın içine küçük puantiyeler yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür yemek tabağı yapımı tamamlanmış oluyor. Bu yöntem sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta minyatür tabak yapabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi  Barbie yemek tabağı yapımında da kullanabilirsiniz. Yapacağınız tabakların hepsini aynı ya da farklı renklerde boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı. Farklı bir malzeme kullanarak yemek tabağı yapmak isterseniz, yumurta kartonundan minyatür tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial