Minyatür Yazı Tahtası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür yazı tahtası yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde oyuncak bebekler için minyatür okul eşyaları yapacağınız zaman bu yöntemden faydalanabilirsiniz. Basit malzemeler kullanarak yapacağınız bu tahta gerçek bir yazı tahtasının küçük halidir. Yani üzerine keçeli kalem veya tahta kalemi ile yazı yazılabilir ve bu yazılar bir sünger ile kolaylıkla silinebilir. Önerimiz dikkatinizi çektiyse minyatür yazı tahtası yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Yazı Tahtası Yapımı

Evde minyatür yazı tahtası yapmak oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle üzerine tahta kalemi ya da keçeli kalem ile yazı yazabileceğiniz şeffaf bir malzeme gerekmektedir. Çocuklar için evde yazı tahtası yapmak için şeffaf dosya kullanılmaktadır. Oyuncak bebekler için yapılacak olan yazı tahtası küçük boyutta olacağı için koli bandı kullanabilirsiniz. Bu şeffaf malzemenin üzerine yazılan yazıların görülebilmesi için renkli bir kağıt veya fon kartonu kullanabilirsiniz. Tahtanın üzerine rahat yazı yazılabilmesi için araya bir karton parçası koymanız yeterlidir. İsterseniz bu minik yazı tahtasını buzdolabına sabitleyerek notluk olarak da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte kağıt ya da fon kartonu
  • Küçük bir karton parçası
  • Makas
  • Koli bandı
  • Tahta silgisi yapmak için küçük bir sünger parçası

Bunların dışında minyatür yazı tahtasını sabitlemek için 1 tane raptiye gerekmektedir.

Koli Bandı ile Minyatür Yazı Tahtası Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede sevimli bir yazı tahtası yapabilirsiniz.

  • İlk olarak renkli fon kartonundan koli bandına uygun boyutta bir parça kesin.
  • Daha sonra bu renkli kartonu koli bandı ile güzelce kaplayın. Bunu yaparken koli bandını biraz uzun keserek iki kenardan pay bırakın.
Minyatür Yazı Tahtası Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Yazı Tahtası Yapımı Resimli Anlatım
  • Daha sonra alta koyacağınız karton parçasını uygun boyutta keserek koli bandı yardımı ile bunu üstteki parçaya yapıştırın.
  • Bu şekilde yazı tahtasını yaptıktan sonra sıra silgiye geldi. Bunun için süngerden makas ile küçük bir parça kesmeniz yeterlidir.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür yazı tahtası yapımı tamamdır. Bu minik tahtayı raptiye yardımı ile uygun bir zemin üzerine sabitleyebilirsiniz. Tahtanın üzerine keçeli kalem veya tahta kalemi ile yazı yazıp bunları sünger ile silerek çıkarabilirsiniz. Yukarıda paylaştığımız resimli anlatım sayesinde evde bu eğlenceli çalışmayı zorlanmadan yapabilirsiniz. Kolay gelsin. Evde daha büyük bir yazı tahtası yapmak isterseniz, evde yazı tahtası nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial