Minyatür Tığ ve Şiş Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerde evde kolay şekilde minyatür tığ ve şiş yapabileceğiniz örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Sadece kürdan ve oje kullanarak yapacağınız minyatür örgü seti ile çocuğunuz severek oynayacaktır. İsterseniz bu tığ ve şişleri dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı kolay olduğu için çocuğunuzla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Önerimizi değerlendirme isterseniz kürdan ile minyatür tığ ve şiş yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Tığ ve Şiş Yapımı

Evde minyatür şiş yapımı için ince çubuk şeklinde ahşap, metal ya da plastik malzemeler kullanabilirsiniz. Bu tür malzemeleri makas yardımı ile uygun boyutta keserek kolay bir şekilde minyatür tığ ve şiş yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek kendin yap çalışmasında minyatür eşyaları yapmak için kürdan kullanılmıştır. Siz isterseniz çöp şiş çubuğu, kulak çubuğu veya ataç gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Yapacağınız tasarımın şık görünmesi için oje veya akrilik boya ile renklendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 3 tane kürdan
  • 3 farklı renkte oje
  • 4 tane boncuk
  • Makas

Uygulamanın yapımında kullanacağınız boncukların deliği içinden kürdanın geçebileceği boyutta olmalıdır.

Minyatür Tığ ve Şiş Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak minyatür tığ ve şiş yapabilirsiniz.

  • Şiş yapmak için 2 tane kürdanı aynı renkte oje ile güzelce boyayın.
  • Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra kürdanların ucuna boncuk geçirin.
  • Bu şekilde şişleri yaptıktan sonra sıra tığ yapımına geldi.
  • Kürdanı makas ile iki eşit parçaya kesin.
  • Küçülttüğünüz bu kürdanları farklı renklerde boyayın.
  • Son olarak kürdanların ucuna boncuk geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür şiş ve minyatür tığ yapımı tamamdır. Bunları dekoratif süs olarak kullanabileceğiniz gibi Barbie bebek için minyatür örgü seti yapmak için de kullanabilirsiniz. İsterseniz kürdanları boyamak için oje yerine akrilik boya da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda minyatür tığ ve şiş yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Minyatür örgü setini tamamlamak için ip yapmak isterseniz, minyatür ip yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Tığ ve Şiş Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Tığ ve Şiş Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial