Minyatür Tencere Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle minyatür tencere yapımı başlığı altında evde çocuğunuz için oyuncak mutfak eşyası yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa onun biten şuruplarının şişe kapağını tencere yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz minyatür tencere yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Tencere Yapımı

Evde minyatür tencere yapmak için daire şeklinde metal ve plastik malzemeleri kullanabilirsiniz. Tealight mum kabı ve plastik kapaklar bu tür çalışmalar için uydur. Tencerenin kulplarını yapmak için çöp şiş çubuğu ya da dondurma çubuğunun yanı sıra eva da kullanabilirsiniz. Tencere kapağını ise karton, eva veya pet şişenin düz kısmını kullanabilirsiniz. Plastik kapak ve tealight mum kabı ile yapılan örnek çalışmaları, Barbie için minyatür tencere yapımı yazımızda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şurup kapağı
  • Boyamak için istediğiniz renkte oje ya da akrilik boya
  • Kapak ve kulplar için istediğiniz renkte eva
  • Silikon tabancası
  • Kalem
  • Makas

Barbie için Minyatür Tencere Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede oyuncak tencere yapabilirsiniz.

  • İlk olarak şurup kapağını istediğiniz herhangi bir renge boyayın. İsterseniz kapağı boyamak yerine kenarlarına desenli bant ile de süsleme yapabilirsiniz.
  • Bu şekilde tencereyi hazırladıktan sonra bunu evanın üzerine koyarak kalem ile daire çizin ve makas ile kesin.
Şurup Kapağından Minyatür Tencere Yapımı Resimli Anlatım
Şurup Kapağından Minyatür Tencere Yapımı Resimli Anlatım
  • Yaptığınız kapağın üzerine daire şeklinde minik eva yapıştırarak kapak yapımını tamamlayabilirsiniz.
  • Daha sonra eva ile kulpları yapın ve bunları tencerenin yan tarafına silikon tabancası yardımı ile yapıştırın. İsterseniz kulpları ahşap çubuk ile yapıp, oje ile renklendirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak tencere yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine minik eva parçaları ya da sticker ile süsleme yapabilirsiniz. Farklı boyutlarda plastik kapaklar kullanarak bu yöntem ile minyatür tencere seti yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda minyatür tencere yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Plastik kapak kullanarak minyatür tava yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, Barbie için minyatür tava yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial