Minyatür Temizlik Bezi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle minyatür mutfakta kullanabileceğiniz minik bezlerin yapımını paylaşıyoruz. Evde yapacağınız rengarenk temizlik bezleri ile mutfağın daha sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Önerimiz ilginizi çektiyse, ıslak mendil ile minyatür temizlik bezi yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Minyatür Temizlik Bezi Yapımı

Evde minyatür bez yapmak için ıslak mendil kullanılabilir. Islak mendili açıkta bırakıp kurutarak ana malzemeyi elde edebilirsiniz. Bu şekilde mendilin üzerine kalem ile yapacağınız desenlerin dağılmasını önleyebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada desenleri oluşturmak için renkli tükenmez kalem kullanılmıştır. İsterseniz ince uçlu keçeli kalem de tercih edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Islak mendil
  • Makas
  • Desen çizmek için renkli tükenmez kalem

Minyatür Temizlik Bezi Nasıl Yapılır?

Ön hazırlık olarak ıslak mendili açıkta bırakarak kurumasını sağlayın. Kuruyan mendili minyatür temizlik bezine çevirmek için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Mendilden makas yardımı ile iki parmak kalınlığında bir şerit kesin. Bu şerit daha kalın olarak da kesilebilir.
  • Daha sonra bu parçayı yapmak istediğiniz beze uygun boyutta kesin. Her parçayı aynı boyutta kesebileceğiniz gibi değişik boyutlarda da kesebilirsiniz.
  • Bu şekilde bezleri  hazırladıktan sonra desen yapmaya geçebilirsiniz.
Minyatür Temizlik Bezi Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Temizlik Bezi Yapımı Resimli Anlatım
  • Desenleri oluşturmak mendilin üzerine kalem ile yatay ve dikey çizgiler çekerek resimde gördüğünüz gibi desenler oluşturun.
  • İsterseniz bez üzerine farklı desenler yapabilir veya olduğu şekilde düz de bırakabilirsiniz.
  • İsterseniz bu aşamada farklı desenlerde yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra ıslak mendilden minyatür bez yapımı tamamdır. Bezleri katlayarak mutfağa yerleştirebilirsiniz. İsterseniz bezleri daha büyük boyutlarda da yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması ile evde farklı renk ve boyutlarda temizlik bezleri yapmak mümkün. Aynı malzeme ile minik peçete ve havlularda hazırlayabilirsiniz. Evde kolay bir yöntem ile masa ve sehpa örtüsü hazırlamak isterseniz, minyatür masa örtüsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial