Minyatür Tabure Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız bugün paylaşacağımız minyatür tabure yapımı ilginizi çekebilir. Çoğumuzun evinde atılmayı bekleyen pet şişe kapağı ve artık kumaş parçaları bulunmaktadır. Bunları değerlendirmek isterseniz minyatür tabure yapmayı deneyebilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa bu çalışmayı evde onunla birlikte yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Tabure Yapımı

Evde minyatür eşya yapımı için çoğunlukla karton, sünger, pet şişe ve kumaş gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada pet şişe kapağı ve artık kumaş parçası kullanılarak sevimli bir tabure yapılmış. Siz de plastik kapağı elinizde bulunan artık bir kumaş parçası ile kaplayarak minyatür tabureye dönüştürebilirsiniz. İsterseniz kaplama yapmak için kumaş yerine keçe veya eva gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında büyük pet şişe kapağı kullanırsanız tasarım hoş olacaktır.

Minyatür Tabure
Minyatür Tabure

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe kapağı
  • Balon çubuğu veya ahşap çubuk
  • Kumaş ( kaplama yapmak için )
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Minyatür Tabure Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede minyatür tabure yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kumaşın üzerine plastik kapaktan biraz daha büyük bir daire çizerek bunu makas ile kesin.
  • Daha sonra bunun kenarlarına makas ile kesikler yapın. Bunu yaparken kapağın geleceği kısımlara atmayın. Bu şekilde kaplamayı daha rahat yapabilirsiniz.
  • Kapağı kapladıktan sonra makas yardımı ile balon çubuğundan 4 tane aynı boyda parça kesin.
  • Kumaş ile kapladığınız plastik kapağı ters çevirin ve çubukları bunun iç tarafına güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür tabure yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz sayıda aynı veya farklı renkte minik tabure yapabilirsiniz. Bu tabureler oyuncak evde kullanılabilir. İsterseniz pet şişe kapağına kaplama yapmak yerine bunu akrilik boya ile de boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda minyatür tabure yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde minyatür masa ve sandalye yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kartondan minyatür masa ve sandalye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Tabure Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Tabure Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial