Minyatür Tabak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür mutfak eşyası yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evinizde boş çikolata kutusu, kurabiye kabı veya yumurta kutusu gibi plastik kap varsa bunları çöpe atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için kurabiye kabından minyatür tabak yapımı paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Tabak Yapımı

Evde minyatür tabak yapmak için karton, metal ve plastik malzemeler kullanılabilir. Yumurta kartonu kullanarak farklı şekil ve boyutlarda tabaklar yapılabilir. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, yumurta kartonundan tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Gazoz kapaklarını da pense yardımı ile açarak minik birer tabağa dönüştürebilirsiniz. Elinizde uygun şekilde kurabiye veya çikolata kabı varsa size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
  • Kurabiye kabı
  • Makas
  • Süslemek için minik sticker

Minyatür Tabak Nasıl Yapılır?

Kurabiye kabı ve diğer malzemeler hazır ise minyatür tabak yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile parçalardan birisini makas ile keserek çıkarın.
  • Daha sonra kenarlarından uygun şekil ve boyutu alana kadar kesin.
Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
  • Anlattığımız gibi tabağı hazırladıktan sonra daha şık görünmesi için ortasına küçük bir sticker yapıştırabilirsiniz.
  • İsterseniz kenarlara akrilik boya veya oje ile ince bir desen de yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür mutfak eşyası yapımı tamamlanmış oluyor. Tabağın içine minyatür yiyecekler koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay yöntem ile istediğiniz sayıda tabak yapmanız mümkün.

İsterseniz plastik kabın kenarlarını çok fazla kesmeyip derin bir tabak da yapabilirsiniz. Daha şık bir görünüm elde etmek isterseniz akrilik boya veya sprey boya ile farklı renklerde boyayabilirsiniz. Bu tarz kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız, minyatür bıçak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial