Minyatür Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle minyatür sticker yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Son dönemlerde minyatür defter, kitap, kalem, çanta gibi okul eşyaları yapmak oldukça popüler hale geldi. Siz de bu tür minyatür eşyalar yapmaktan hoşlanıyorsanız bunların üzerine yapıştırmak için minik stickerlar yapmayı deneyebilirsiniz. Yapacağınız minik stickerlar ile minyatür okul eşyalarını ve çocuğunuzun oyuncak evini süsleyebilirsiniz. Evde minyatür sticker yapmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Sticker Yapımı

Evde minyatür sticker yapmak için eski okul kitaplarındaki küçük resimleri kullanabilirsiniz. İsterseniz beğendiğiniz minik resimlerin çıktısını da alabilirsiniz. Beyaz bir kağıda minik kalp, yıldız, çiçek, meyve ya da başka resimler çizerek bunları renkli kalemler ile boyadıktan sonra sticker yapmak için kullanabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı çocuklarda keyif alarak yapabilirler. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte sevimli stickerlar yapmayı deneyebilirsiniz. Önerimize değerlendirmek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Minyatür Sticker
Minyatür Sticker

Gerekli Malzemeler

  • Küçük sevimli resimler
  • Bant
  • Makas

Stickerları hemen kullanmayacaksanız bunların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak pişirme kağıdına yapıştırıp kullanıncaya kadar güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Minyatür Sticker Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür sticker yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak kullanacağınız resimlerin etrafındaki fazlalık kısımları makas ile kesin.
  • Sonrasında kestiğiniz resimlerin üzerine bant ile kaplama yapın. Bu esnada arada hava kabarcıkları kalmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Kaplamayı yaptıktan sonra kenarını makas ile dikkatli bir şekilde keserek bandın fazlalığını alın.
  • Yapmış olduğunuz stickerların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak bunları istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür sticker yapımı tamamlanmış oluyor. Hemen kullanmayacaksanız bunları pişirme kağıdına yapıştırarak muhafaza edebilirsiniz. Evde bu eğlenceli uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda minyatür sticker yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kolay çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız poşet ile sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial