Minyatür Sıvı Sabun Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür temizlik malzemesi yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Minyatür eşyalar sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Siz de evde sevimli bir minyatür temizlik malzemesi yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Yapacağınız sıvı sabunu oyuncak bebek evinde banyo aksesuarı olarak kullanabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse minyatür sıvı sabun yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Sıvı Sabun Yapımı

Evde minyatür temizlik eşyası yapmak oldukça keyifli bir uğraştır. Gerçek şekillerine uygun fakat küçük malzemeler kullanarak evde tuvalet kağıdı rulosu, bulaşık süngeri, temizlik kovası, paspas gibi birçok minyatür temizlik eşyası yapabilirsiniz. Sizlere bu konuda fikir verebilmek için yazımızda minyatür sıvı sabun yapımını anlatıyoruz. Bir tane pipet ve eva ile siz de sevimli bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde elinizdeki artık eva parçalarını değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Minyatür Sıvı Sabun Yapımı
Minyatür Sıvı Sabun Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane beyaz pipet
  • İstediğiniz renkte düz veya simli eva
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Süsleme yapmak isterseniz küçük eva parçaları, boncuk ya da sticker kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada arkası yapışkanlı simli eva kullanılmıştır. Siz de arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır.

Minyatür Sıvı Sabun Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede minyatür sıvı sabun yapabilirsiniz.

  • İlk olarak pipeti makas ile keserek küçültün.
  • Daha sonra evadan pipetin üst tarafında biraz boşluk kalacak şekilde eva kesin ve yapıştırıcı sürerek pipeti bununla kaplayın.
  • Bu şekilde sıvı sabunu yaptıktan sonra evadan küçük bir parçayı sabun pompasının üst kısmı olarak kesin.
  • Hazırladığınız bu parçayı yerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Evde minyatür sıvı sabun yapımı bu şekilde olup isterseniz üzerine küçük bir boncuk ya da sticker yapıştırabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde rengarenk minyatür sıvı sabunlar yapabilirsiniz. Elinizde eva yoksa birkaç orya boy boncuğu üst üste yapıştırıp, üzerine küçük bir parça pipet yerleştirin ve en üste bir karton ile anlattığımız şekilde parçayı yapın. Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda minyatür sıvı sabun yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde minyatür el sabunu yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız Barbie gerçek sabun yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Sıvı Sabun Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Sıvı Sabun Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial