Minyatür Salata Kasesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür eşya yapmaktan hoşlananların ilgisini çekebilecek kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Kız çocuğunuz varsa onun oynaması için salata kasesi yapmayı deneyebilirsiniz. Yapacağınız minyatür kaseyi Barbie mutfak eşyası olarak da kullanabilirsiniz. Kolay kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa minyatür salata kasesi yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Minyatür Salata Kasesi Yapımı

Evde minyatür mutfak eşyası yapımı için uygun boyut ve şekillerdeki plastik malzemeler kullanılabilir. Pet şişe kapağı, pipet, meyveli yoğurt kabı gibi malzemeler kullanılarak minyatür mutfak eşyaları yapılmaktadır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için minyatür tava nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. İsterseniz minyatür tavayı ve salata kasesini bir arada yapabilirsiniz.

Minyatür Salata Kasesi
Minyatür Salata Kasesi

Bu yazımızda paylaşacağımız örnek çalışmada ise ilaç kabı kullanılarak minyatür salata kasesi yapılmış. Elinizde atılmayı bekleyen bu tür kaplar varsa minyatür kase yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Güzel bir tasarım olması için diğerlerinden biraz daha geniş olan kapsül ilaçların kaplarını tercih edebilirsiniz. Uygulamanın yapımı çok kolay olduğu için çocuklar da minyatür kaseyi zorlanmadan yapabilirler. Size bahsedeceğimiz kolay yöntem sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda kase yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İlaç kabı
  • Makas
  • Kabı boyamak isterseniz oje veya akrilik boya

Minyatür Salata Kasesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise minyatür salata kasesi yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Makas yardımı ile kabın ilacın koyulduğu çukur kısmını dikkatli bir şekilde kesin.
  • Kestiğiniz bu parçanın kenarlarında kalan çıkıntıları da makas ile keserek düzeltebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür kase yapımı tamamlanmış oluyor. Farklı renkteki evaları keserek yapacağınız minyatür salata malzemelerini içine koyabilirsiniz. Uygulamanın yapımında şeffaf ilaç kabı kullandıysanız bunu oje veya akrilik boya ile renklendirebilirsiniz. İsterseniz boyamadan şeffaf olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda ilaç kabı ile minyatür salata kasesi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Minyatür Salata Kasesi Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Salata Kasesi Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial