Minyatür Saklama Kabı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız bu yazımız ilginizi çekebilir. Minik mutfak eşyaları sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Evde bulunan birçok malzemeyi minyatür eşya yapmak için kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzü el becerinizle birleştirerek harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda çikolata kabı ile minyatür saklama kabı yapımı paylaşıyoruz. Elinizde bu tür şeffaf kaplardan varsa bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Minyatür Saklama Kabı Yapımı

Evimizde bulunan karton ve plastik malzemelerden şekil ve boyutları uygun olanlar minyatür eşya yapımında kullanılabilir. Bu konuda örnek verecek olursak plastik kapaklarla tencere ve tava yapılabilir. Yumurta kartonu ile farklı şekil ve boyutlarda tabak yapmak mümkündür. Gazoz kapağı ile çok güzel tabaklar yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, yumurta kartonundan minyatür tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugünde sizlerle şeffaf saklama kabı yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Elinizde uygun şekilde çikolata kabı ya da buna benzer şeffaf malzeme varsa siz de bu tabaklardan yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Şeffaf çikolata kabı
  • Makas
  • Küçük eva parçaları
  • Kalem

Minyatür Saklama Kabı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede çok güzel minyatür saklama kapları yapabilirsiniz.

  • Uygulamanın yapımında küçük dikdörtgen şeklindeki parça kullanılacağı için makas ile bu parçayı keserek çıkarın.
  • Daha sonra bunun üst kısımlarını biraz keserek resimde gördüğünüz şekilde küçültün.
Minyatür Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Saklama Kabı Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda minyatür saklama kabı hazırladıktan sonra sıra bunların kapaklarını hazırlamaya geldi.
  • Minyatür tabağı evanın üzerine koyun ve etrafından kalem ile geçerek çizin.
  • Kapağın saklama kabından biraz geniş olması için çizginin üzerinden değil de dışından makas ile kesin.

Bu şekilde kapakları da hazırladıktan sonra minyatür saklama kabı yapımı tamamdır. İçine minyatür yiyecekler koyarak hemen kullanabilirsiniz. Elinizde eva yoksa kapakları yapmak için karton da kullanabilirsiniz. İsterseniz çikolata kabının geniş kısımlarını kullanarak daha büyük saklama kapları da yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyebilirler.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial