Minyatür Sahne Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür sahne yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Kağıt bebeklere ya da minik oyuncaklara sahne gösterisi  yaptırmak için anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde bebeklere elinizle dokunmadan sağa sola hareket ettirebilirsiniz. Evde çocuğunuza kukla gösterisi yapmak isterseniz minyatür sahne yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Minyatür Sahne Yapımı

Evde minyatür sahne yapımı için peynir kabı ya da margarin kabı kullanabilirsiniz. Bu tür malzemelerin içi derin olduğundan sahne yapımı için uygundur. Peynir kabının yanlarına delik açıp buradan çöp şiş çubuğu geçirerek bebekleri oynatacağınız düzeneği rahatlıkla kurabilirsiniz. Sahneyi daha güzel bir görünüme kavuşturmak için sticker ile süsleme yapabilirsiniz. Kukla olarak küçük kağıt bebekler ya da hayvan figürleri kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği çizgi film kahramanlarının resimlerini uygun boyutta kesip bunları çubuğa takarak oynatabilirsiniz. Böyle bir gösteri çocuğunuzun hoşuna gidecektir.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir peynir kabı
  • Raptiye
  • Çöp şiş çubuğu
  • Çift taraflı bant
  • Uygun boyutta kağıt barbie

Bunların dışında süsleme yapmak için sticker kullanabilirsiniz.

Minyatür Sahne Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce peynir kabının kenarlarındaki yazıları çıkarın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından sahne yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak peynir kabının yan taraflarına aynı hizada olacak şekilde delik açın. Bunun için raptiye ya da iğne gibi sivri uçlu cisimler kullanabilirsiniz.
  • Kabın iç kısmını zevkinize uygun şekilde süsleyin. Bunun için sticker  kullanabileceğiniz gibi eva ile küçük kalp ve yıldızlar yaparak bunları da kullanabilirsiniz.
  • Sonrasında çöp şiş çubuğunu açtığını deliklerden geçirin.
Minyatür Sahne Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Sahne Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde sahneyi hazırladıktan sonra kağıt bebeklerin arkasına çift taraflı bant yapıştırın.
  • Bandı çöp şiş çubuğuna bastırarak bebeklerin yapışmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür sahne yapımı tamamdır. Sahneyi uygun şekilde yerleştirdikten sonra çöp şiş çubuğunu hafifçe sağa sola ittirerek bebeklerin hareket etmesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz çöp şiş çubuğuna kağıt bebek yerine ağır olmayan küçük oyuncaklardan yapıştırarak bunlarla da kukla gösterisi yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. Evde oyuncak bebek için havuz yapmak isterseniz, peynir kabından minyatür havuz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial