Minyatür Rulo Pasta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür yiyecek yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocukların severek oynadığı oyun hamuru ile birçok minyatür yiyecek yapılmaktadır. Sizlere bu konuda fikir verebilmek için oyun hamuru ile minyatür rulo pasta yapımı hakkında bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte bu kolay çalışmayı yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse minyatür pasta yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Rulo Pasta Yapımı

Evde minyatür pasta yapmak için pasta şekline uygun plastik kapaklar kullanılabilir. Kapağı oje veya akrilik boya ile istediğiniz renge boyayarak pasta yapabilirsiniz. Bunun yerine daha kolay bir çalışma yapmak isterseniz eva ile de minyatür pasta yapabilirsiniz. Bu konuda daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız, Barbie için doğum günü pastası nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Sizin tek yapmanız gereken pastayı ne renk yapacağınıza karar vermek ve size anlatacağımız kolay yöntemi uygulamak.

Minyatür Rulo Pasta Yapımı
Minyatür Rulo Pasta Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte oyun hamuru
  • Oyun hamurunu açmak için rulo şeklinde bir alet ve kesmek için plastik bıçak

Bunların dışında isterseniz pastayı süslemek için eva ile minik şekerlemeler yapabilirsiniz. Elinizde boncuk ya da pul gibi malzemeler varsa bunları da pasta süslemesi yapmak için kullanabilirsiniz.

Oyun Hamuru ile Pasta Yapımı

Oyun hamuru ve diğer malzemeler hazır ise minyatür rulo pasta yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak hamurun birinden küçük bir parça alın ve bunu daire şeklinde açın.
  • Daha sonra diğer oyun hamurundan da biraz küçük ve ince bir daire yapın.
  • Küçük oyun hamurunu büyüğün üzerine yerleştirin.
  • Sonrasında hamuru rulo şeklinde sarın ve kenarlarını düzeltin.

Tüm bu aşamalardan sonra oyun hamurundan pasta yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu plastik bir bıçak ile keserek dilimleyebilirsiniz. İsterseniz pastanın üzerine elinizdeki malzemelerle süsleme de yapabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde rengarenk rulo pastalar yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıda oyun hamurundan rulo pasta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Uygulamayı yapmak için elinizde oyun hamuru yoksa evde kendiniz de yapabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız, gıda boyasız oyun hamuru yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Oyun Hamurundan Rulo Pasta Yapımı Resimli Anlatım
Oyun Hamurundan Rulo Pasta Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial