Minyatür Plaj Çantası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür plaj çantası yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kızınızın oyuncak bebeği için minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız bu çalışma ilginizi çelebilir. Bunun için tek yapmanız gereken çantaya uygun boyutta bir malzeme bulmak ve size anlatacağımız yöntemi uygulamak. Önerimizi değerlendirmek isterseniz minyatür plaj çantası yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Plaj Çantası Yapımı

Evde minyatür plaj çantası yapmak için genelde şampuan kutusu kullanılsa da farklı malzemeler de tercih edilebilir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada hazneli bir kalemtraş ile plaj çantası yapılmış. Evde kullanılmayan böyle bir kalemtraş varsa siz de bu kolay çalışmayı yapmayı dönüştürebilirsiniz. Bu uygulama için kalemtraşın sadece hazne kısmı kullanılmaktadır. Çıkardığınız haznenin üzerine elinizdeki malzemeler ile süsleme yapabilir, isterseniz boyayabilirsiniz. Sonrasında çantaya bir sap yaparak tasarımı tamamlayabilirsiniz.

Minyatür Plaj Çantası Yapımı
Minyatür Plaj Çantası Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Hazneli kalemtraş
  • Çantanın sapı için eva ya da ip
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında çantaya süsleme yapmak için eva, küçük parlak taşlar veya sticker kullanabilirsiniz.

Minyatür Plaj Çantası Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir minyatür plaj çantası yapabilirsiniz.

  • İlk olarak hazneli kalemtraşın hanesini çıkarın. Çanta yapımı için bu parça kullanılacak.
  • Bu plastik parçayı isterseniz oje ya da akrilik boya ile boyayabilir veya üzerine küçük desenler yapabilirsiniz. İsterseniz üzerine küçük eva parçaları ile zevkinize uygun süsleme yapabilirsiniz.
  • Elinizde artık ip parçaları varsa bunları da plastik hazne üzerine yapıştırarak çantaya farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • İstediğiniz şekilde süsleme yaptıktan sonra sıra çantanın sapını yapmaya geldi. Bunun için evadan bir şerit keserek iki kenara yapıştırabilirsiniz. İsterseniz aynı şekilde ip ile de sap yapabilirsiniz. Elinizde ince bir kurdele varsa bunu da çanta sapı yapmak için kullanabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie plaj çantası yapımı tamamlanmış oluyor. Yazımızda anlattığımız bu yöntem sayesinde evde küçük bir plaj çantası yapabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda minyatür plaj çantası yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Günlük kullanım için minyatür çanta yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, Barbie için eva ile çanta yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Plaj Çantası Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Plaj Çantası Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial