Minyatür Parti Şapkası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Minyatür eşya ve kıyafet yapmaktan hoşlananların severek yapacağı bir kendin yap çalışması paylaşmak istiyoruz. Yılbaşı ve doğum günü kutlamalarında kullanılan parti şaplarının minyatür halini yapmak isterseniz yazımızda bahsedeceğimiz kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Yapacağınız minyatür şapka Barbie bebek için güzel bir aksesuar veya çocuğunuzun odası için sevimli bir dekoratif süs olabilir. Evde minyatür parti şapkası yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasını detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Parti Şapkası Yapımı

Evde minyatür parti şapkası yapmak için kağıt, karton ve eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Yapacağınız şapkanın daha dayanıklı olması için fon kartonu ya da eva kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada şapka yapımı için eva kullanılmış. Şapkanın kenarlarına da simli eva ile süsleme yapılmış. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde Barbie bebek için güzel bir parti şapkası yapabilirsiniz.

Minyatür Parti Şapkası
Minyatür Parti Şapkası

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Zımba
  • Yapıştırıcı

Süsleme yapmak için simli eva ve küçük sticker kullanabilirsiniz.

Minyatür Parti Şapkası Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise minyatür parti şapkası yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak eva ile  11 cm bir daire yapın ve bunu makas ile ortadan ikiye kesin. Bu parçalardan bir tanesi parti şapkası yapmak için yeterlidir.
  • Yarım daire şeklindeki parçanın iki ucunu ortaya doğru kıvırarak şapka şekline getirin.
  • Daha sonra ek yerini zımbalayarak birleştirin.
  • Bu şekilde şapkayı yaptıktan sonra bunun arkasında kalan ek yerine ve kenarlarına eva ile süsleme yapabilirsiniz. Elinizde küçük sticker varsa bunu şapkanın üzerine yapıştırarak daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra parti şapkası yapımı tamamdır, istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Başta da belirttiğimiz gibi şapkanın yapımında kağıt, karton gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını paylaşmak isteyenler için aşağıda eva ile parti şapkası yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde Barbie bebek için kolay elbise yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız poşetten Barbie elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Parti Şapkası Yapımı Resimli Anlatım
Parti Şapkası Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial