Minyatür Örgü Şişi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün evde minyatür eşya yapmaktan hoşlananlar için kürdan ile örgü şişi yapımı paylaşıyoruz. Kürdanların ucuna boncuk takarak bunları minyatür şişe dönüştürebilirsiniz. Yapacağınız bu şişleri dekoratif süs olarak kullanabileceğiniz gibi çocuğunuz için oyuncak da olabilir. Bu minik şişlerin arkasına mıknatıs yapıştırarak bunları buzdolabı süsü olarak da değerlendirebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse minyatür örgü şişi yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Örgü Şişi Yapımı

Evde minyatür eşya yapmak oldukça eğlencelidir. Daha önce bu tür çalışmalar yapmadıysanız kolay yöntemlerle işe başlayabilirsiniz. Örneğin bir kürdanın ucuna boncuk geçirerek bununla minyatür örgü şişi yapabilirsiniz. Kullanacağınız boncuğun deliği, içine kürdanın sığacağı şekilde olmalıdır. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada inci boncuk kullanılmıştır. Kullanacağınız kürdanı boyayarak daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Boyamak için akrilik veya guaj boya kullanabilirsiniz. İsterseniz kürdanı oje ile de boyayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane kürdan
  • 2 tane boncuk

Bunların dışında boyamak isterseniz oje veya akrilik boya kullanabilirsiniz.

Minyatür Örgü Şişi Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise minyatür örgü şişi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Renkli bir şiş yapmak isterseniz ilk olarak kürdanı boyayabilirsiniz.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra kürdanın ucuna boncukları geçirin.
Minyatür Örgü Şişi Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Örgü Şişi Yapımı Resimli Anlatım
  • Boncuk kürdanın içinde dönüyorsa ucuna yapıştırıcı sürerek boncuğu takabilirsiniz. Bu şekilde daha sağlam olacaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra kürdan ile minyatür örgü şişi yapımı tamamlanmış oluyor. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz renkte minyatür örgü süsü yapabilirsiniz. Bu şişi magnet olarak kullanmak isterseniz, kürdan ile örgü magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial