Minyatür Örgü Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle minyatür örgü çanta yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Örgü örmeyi seviyorsanız büyük ihtimalle elinizde artık ip bulunmaktadır. Bu ipi minyatür çanta yaparak değerlendirebilirsiniz. Yapacağınız minik örgü çantayı çocuğunuz oynayabilir, bununla anahtarlık ya da başka dekoratif süsler yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Örgü Çanta Yapımı

Evde minyatür örgü çanta yapmak oldukça kolaydır. Bunun için şiş ya da tığ ile 3 parmak kalınlığında bir şerit örmeniz gerekiyor. Bu parçanın iki tarafına sap şeklinde delik açarak kısa sürede minik bir örgü çanta yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada çanta şiş ile örülmüş. Siz isterseniz tığ ile de yapabilirsiniz. Örnek olarak haroşa yapılmış. İsterseniz farklı bir örnek yapabilir ya da düz örebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Minyatür Örgü Çanta
Minyatür Örgü Çanta

Minyatür çantayı tek renk yapabileceğiniz gibi isterseniz farklı renklerde ipler de kullanabilirsiniz. Çantanın ön tarafına düğme, boncuk, pul ya da başka malzemeler ile süsleme de yapabilirsiniz. Minyatür çanta yapmak için ip, ipin kalınlığına uygun şiş, iğne ve iplik gerekmektedir. Çantanın puf bir görünümü olmasını isterseniz biraz da elyaf veya pamuk temin etmelisiniz.

Minyatür Örgü Çanta Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede sevimli bir örgü çanta yapabilirsiniz.

  • Örgüye 15 ilmek olarak başlayın.
  • 3 sıra örün.
  • Dördüncü sırada 6 ilmek örün, 3 ilmek kesin ve kalan 6 ilmeği de örün.
  • Sonraki sırada kestiğiniz ilmekleri aynı yerden artırarak 15 ilmeğe tamamlayın.
  • Bu şekilde çantanın tek sapını yaptıktan sonra 40 sıra örün.
  • Sonraki sırada tekrar 6 ilmek örüp, 3 ilmek kesin ve 6 ilmek örün.
  • Kestiğiniz ilmekleri artırıp 15 ilmeğe tamamlayın.
  • Bu şekilde diğer sapı da yaptıktan sonra 3 sıra örüp kesebilirsiniz.

Bu şekilde çantayı hazırladıktan sonra bunu ikiye katlayıp yan taraflarından dikerek ya da tığ ile örerek birleştirebilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra minyatür çanta yapımı tamamdır. Bu şekilde kullanabilir ya da içine elyaf doldurabilirsiniz. İsterseniz bu sevimli çantayı iğnelik olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay örgü çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda minyatür örgü çanta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde örgü cüzdan yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız şiş ile zarf cüzdan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Örgü Çanta Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Örgü Çanta Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial