Minyatür Kurşun Kalem Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde minyatür okul eşyaları yapmaktan hoşlananlar için yazımızda minyatür kurşun kalem yapımı paylaşıyoruz. Minyatür eşyalar sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Elinizdeki küçük plastik kapaklar ve kaplar, yumurta kartonu, pipet, eva, küçük karton kutular, dondurma ve meyve suyu kapları ile çok güzel minyatür eşyalar yapabilirsiniz. Ev yapımı minik eşyalar ile çocuğunuz oynayabilir ya da bunları dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Minik ve sevimli bir kalem yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Kurşun Kalem Yapımı

Evde minyatür kalem yapmak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Örneğin küçülen bir kurşun kalemin kenarlarını falçata ile alıp bunu incelterek gerçek bir minyatür kalem yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, gerçek minyatür kalem ve silgi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yöntemin zor olduğunu düşünüyorsanız tükenmez kalemin içini çıkarıp bunu makas ile keserek küçülterek de minyatür kalem yapabilirsiniz. Sadece kalem görünümünde bir aksesuar yapmak isterseniz kürdan kullanabilirsiniz. Kürdan şekil ve boyut olarak minyatür kalem yapımına uygun bir malzemedir. Kürdan kullanarak yapacağınız rengarenk kalemler sevimli görünümleri ile hoşunuza gidecektir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kürdan
  • Kaleme renk vermek için istediğiniz renkte keçeli kalem
  • Kalemin ucu için siyah keçeli kalem
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak isterseniz keçe ya da eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Minyatür Kurşun Kalem Nasıl Yapılır?

Kürdan ve diğer malzemeler hazır ise minyatür kalem yapımı için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak kürdanın üzerini renkli kalem ile istediğiniz renkte boyayın. Bunu yaparken uçtaki sivri kısmı boyamadan olduğu gibi bırakın.
  • Bu şekilde kalemi yaptıktan sonra ucu için kürdanın sivri yerini siyah kalem ile boyayın. Bunu yaparken arada küçük bir boşluk kalması gerekiyor.
Minyatür Kurşun Kalem Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Kurşun Kalem Yapımı Resimli Anlatım
  • Kalem süsü yapmak için arkası yapışkanlı evaya 2 tane aynı boyutta minik kalp çizin.
  • Bunları makas ile keserek kalemin üst kısmına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür kalem yapımı tamamlanmış oluyor. Bu yöntem sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta minyatür kalem yapabilirsiniz. İsterseniz kalemi boyamak için renkli kalem yerine oje ya da akrilik boya da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını deneyecek olanlar aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirler. Farklı bir kalem yapmak isterseniz, gerçek minyatür tükenmez kalem yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial