Minyatür Koltuk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kinder joy kabını değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa onun yediği kinder çikolatanın kabını atmak yerine bunu sevimli bir koltuğa dönüştürebilirsiniz. Ev yapımı koltuk ile oynamak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Bunun için tek yapmanız gereken kabın üzerine kaplama yapmak veya boya ile renklendirmek ve sonrasında anlatacağımız adımları uygulamak. Önerimiz dikkatinizi çektiyse kinder joy kabından minyatür koltuk yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Koltuk Yapımı

Evde minyatür koltuk yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Uygun boyuttaki karton kutular, sünger ve pet şişelerle yapılan birçok koltuk çeşidi bulunmaktadır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, pet şişeden minyatür koltuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Küçük bir karton kutuya kaplama yaptıktan sonra bunun kenarlarına kartondan gerekli parçaları yapıştırarak da minyatür koltuk yapabilirsiniz. Daha farklı bir tasarım oluşturmak isterseniz kinder joy kabından koltuk yapımı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kinder joy kabı
  • İstediğiniz renkte düz veya simli arkası yapışkanlı eva
  • Makas
  • Pipet
  • Silikon tabancası

Kinder Joy Kabından Minyatür Koltuk Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak kabın üzerine eva ile kaplama yapmalısınız. Bunun için evadan makas yardımı ile ince uzun şeritler kesin ve bunları kabın üzerine hiç boşluk bırakmadan yapıştırın.
  • Kaplamayı yaptıktan sonra kabın iç ve dış kenarlarını da eva ile kaplayın.
Kinder Joy Kabından Minyatür Koltuk Yapımı Resimli Anlatım
Kinder Joy Kabından Minyatür Koltuk Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde koltuğu hazırladıktan sonra sıra ayağı yapmaya geldi. Bunun için pipetten küçük bir parça kesin ve üzerine eva ile kaplama yapın.
  • Kaplama yaptığınız pipetin alt tarafına eva şeridini daire şeklinde sarın.
  • Hazırladığınız bu ayağı koltuğun arka tarafına silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra kinder joy kabı ile minyatür koltuk yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz kinder joy kabına eva ile kaplama yapmak yerine boya ile de renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu sevimli koltuğu çocuğunuzun oyuncak evinde kullanabileceğiniz gibi isterseniz çocuk odasında dekoratif süs olarak da değerlendirebilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda, kinder joy kabından minyatür koltuk yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kinder joy kabının diğer parçasını da değerlendirmek isterseniz, kinder joy kabından bebek küveti yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial