Minyatür Kalem Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Minyatür okul eşyası yapmak isteyenler için bu yazımızda kürdan ile minyatür kalem yapımı hakkında kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Minyatür kitap, defter, kalem ve çanta gibi okul malzemeleri sevimli görümleri ile dikkat çekmektedir. Siz de bu tür çalışmalar yapmak isterseniz işe kolay uygulamaları denemekle başlayabilirsiniz. Kürdan ile kalem yapımı kolay bir çalışma olduğu için çocuklar da zorlanmadan yapabilirler. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Kalem Yapımı

Evde minyatür kalem yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Uygun şekildeki ahşap bir çubuğu küçük bir şekilde kesip bunun uç kısmına sivri bir şekil vererek kısa sürede sevimli bir kalem yapabilirsiniz. Çocuğunuzun küçülen kalemlerini biraz daha incelterek de miyatür kaleme dönüştürebilirsiniz. İsterseniz eva ya da kağıt ile de minyatür kalem yapmanız mümkün. Bu konuda size önerebileceğimiz en kolay yöntem kürdan kullanmak olacaktır. Kürdan ince bir yapıda ve sivri uçlu olduğu için minyatür kalem yapımında sıkça kullanılmaktadır. Kürdan ve oje kullanarak kısa sürede rengarenk minyatür kalemler yapabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isteyenler için malzeme listesini aşağıda paylaşıyoruz.

Minyatür Kalem
Minyatür Kalem

Gerekli Malzemeler

  • Kürdan
  • Makas
  • Oje
İsterseniz oje yerine sulu boya veya guaj boya da kullanabilirsiniz. 1 kürdan ile 2 tane minyatür kalem yapılmaktadır. İsterseniz kürdan yerine çöp şiş çubuğu da kullanabilirsiniz.

Minyatür Kalem Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür kalem yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kürdanı makas ile ortadan ikiye kesin.
  • Bu şekilde kalemi yaptıktan sonra sıra bunu boyamaya geldi. İlk olarak kürdanın sivri olan ucunu istediğiniz renkte oje ile güzelce boyayın.
Minyatür Kalem Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Kalem Yapımı Resimli Anlatım
  • Bir süre ojenin kuruması için bekledikten sonra boyadığınız yerin üzerinde küçük bir boşluk bırakarak kürdanın geri kalan yerlerini boyayın.
  • Aynı yöntem ile diğer kürdanları da farklı renkte oje ile boyayın.

Tüm bu aşamalardan sonra kürdandan minyatür kalem yapımı tamamlanmış oluyor. Oje yoksa kürdanı boyamak için guaj boya veya sulu boya da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay yöntemi denemek isteyenler için aşağıda minyatür kalem yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Minyatür okul eşyası yapmak hoşunuza gidiyorsa daha önce paylaştığımız minyatür sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial