Minyatür Eşyalarla Kahvaltı Hazırlama

Minyatür Eşyalarla Kahvaltı Hazırlama
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle ev yapımı minyatür eşyalarla kahvaltı hazırlama konusunda ilham alabileceğiniz fikirler paylaşıyoruz. Evde bulunan malzemelerle yapabileceğiniz kolay kendin yap çalışmaları ile güzel tasarımlara imza atabilirsiniz. Kendi yapacağınız çay kahve takımı, fincan, çay bardağı, tabak ve yiyeceklerle sevimli bir kahvaltı masası hazırlayabilirsiniz. Hayal gücünüzü harekete geçirmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Minyatür Kahvaltı Masası Hazırlığı

Masamıza ilk olarak çay kahve makinesi, bardak ve fincanları alıyoruz. Resimde gördüğünüz çay kahve makinesi diş macunu ve krem kapakları ile yapılmıştır. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, daha önce paylaştığımız minyatür çay kahve makinesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Eşyalarla Kahvaltı Hazırlama-1
Minyatür Eşyalarla Kahvaltı Hazırlama-1

Çay ve kahve fincanlarımız da krem ve yapıştırıcı kapakları ile yapılmıştır. Çay bardağı yapmak için de şeffaf yumurta kabı kullanılmıştır. Kabın kenarındaki minik çıkıntılar makas ile kesilerek minik çay bardakları hazırlanmıştır.

Minyatür Kahvaltılık Yiyecekler

Kahvaltılık yiyecekleri hazırlamak için eva, sünger ve küçük bir karton kutu parçası kullandık. Kırmızı evadan dilimlenmiş domates, sarı evadan peynir dilimleri, yeşil evadan salatalık parçaları yaptık. Dilimlenmiş pizza ve tavada yumurta da eva ile yapılan minyatür yiyeceklerdir. Süngerden makas ile küçük parçalar keserek kek, karton kutudan keseceğiniz parçalar da ekmek dilimi olacaktır. Bu kolay yöntemlerle minyatür yiyecek yapmak oldukça keyifli.

Minyatür Eşyalarla Kahvaltı Hazırlama-2
Minyatür Eşyalarla Kahvaltı Hazırlama-2

Kaseleri ve tabakları yapmak için yumurta kartonu kullanabilirsiniz. Daha büyük servis tabağı yapmak isterseniz bizim yaptığımız gibi kurabiye kabı kullanabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, minyatür tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şık bir sunum

Sabah kahvaltısında şık bir sunum için son dokunuşları yapabilirsiniz. Eva ile yapacağınız kesme tahtasının üzerine pizza dilimi ve bıçak koyabilirsiniz. Evayı kağıt deleceği ile küçük daireler haline getirerek bunları birbirine yapıştırarak donut da yapabilirsiniz.

Minyatür Eşyalarla Kahvaltı Hazırlama-3
Minyatür Eşyalarla Kahvaltı Hazırlama-3

Bu yazımızda sizlerle minyatür kahvaltı masası hazırlamanızı kolaylaştıracak öneriler paylaştık. Masada gördüğünüz gibi bir kesme tahtasına ihtiyacınız varsa, minyatür kesme tahtası yazımızda yapılışını bulabilirsiniz. Bu örneklerden faydalanarak siz de kendi özel tasarımınız olan mini kahvaltı seti hazırlayabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial