Minyatür Elbise Askısı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle oyuncak bebeklerin elbiseleri için askı yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız size anlatacağımız yöntemi keyif alarak uygulayabilirsiniz. Sadece iki malzeme kullanarak bebeklerin kıyafetine uygun boyutta askı yaparak bunları istediğiniz yere asabilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte bu kolay çalışmayı yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, minyatür elbise askısı yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Minyatür Elbise Askısı Yapımı

Evde minyatür elbise askısı yapmak için tel ya da karton gibi malzemeler kullanılabilir. Bir teli uygun şekilde bükerek istediğiniz boyutta askı yapabilirsiniz. Bir kartonun üzerine minik bir askı çizip bunu makas ile keserek de elbise askısı yapabilirsiniz. Elinizde tel yoksa ataşı bükerek de askı yapabilirsiniz. Bunların dışında sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada olduğu gibi şönil ve pipet kullanarak da minyatür elbise askısı yapılabilir. Bu yöntem kolay olduğu için çocuklar da zorlanmadan yapabilirler.

Gerekli Malzemeler

  •  İstediğiniz renkte şönil
  • Pipet
  • Makas
  • Yapacağınız askıyı süslemek için 1 tane boncuk

Minyatür Elbise Askısı Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında ince ya da kalın her türlü pipet kullanılabilir. Malzemeler hazır ise minyatür askı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Askıya asmak istediğiniz belirli bir elbise varsa pipeti buna uygun boyutta kesmekle işe başlayabilirsiniz.
  • Şönili bu pipetin içinden geçirin ve iki ucunu ortaya doğru getirin.
  • Sonrasında soldaki ucu sağdaki şönile yukarıdan pay bırakarak sıkı bir şekilde dolayın.
Minyatür Elbise Askısı Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Elbise Askısı Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde şönilin tek ucu düz bir şekilde yukarı bakıyor olacak. Şönilin fazlalık kısmını makas ile kesin.
  • Bu aşamada isterseniz bu düz kısma boncuk geçirebilir ya da olduğu gibi bırakabilirsiniz.
  • Son olarak düz parçayı çengel olacak şekilde yana doğru kıvırın.

Tüm bu aşamalardan sonra şönil ve pipet ile minyatür elbise askısı yapımı tamamlanmış oluyor. Yazımızda anlattığımız yöntemi uygulayarak istediğiniz renk ve boyutta minyatür askı yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda oyuncak bebek için elbise askısı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde dikişsiz kolay oyuncak bebek elbisesi yapmak isterseniz, kolay Barbie kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial