Minyatür Diş Fırçası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Minyatür eşya yapımı hem büyükler hem de çocuklar için keyifli bir uğraştır. Son dönemlerde Barbie bebekler için minyatür eşya ve yiyecek yapımı oldukça yaygındır. Küçük kızınızla birlikte Barbie için kişisel temizlik malzemesi yapmak isterseniz, minyatür diş fırçası yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Diş Fırçası Yapımı

Evde Barbie için diş fırçası yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken, plastik veya ahşap bir çubuğu keserek küçültmek ve eva ile yapacağınız fırçayı bunun üst kısmına yapıştırmak. Kendi yapacağınız sevimli diş fırçasını Barbie evinin banyosunda kullanabilirsiniz. Beraber yapacağınız minyatür diş fırçası ile oynamak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz işe aşağıdaki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Minyatür Diş Fırçası
Minyatür Diş Fırçası

Gerekli Malzemeler

  • İnce bir pipet ya da kulak çubuğu
  • Makas
  • Beyaz eva
  • Yapıştırıcı

Minyatür Diş Fırçası Nasıl Yapılır?

Pipet ve diğer malzemeler hazır ise minyatür diş fırçası yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Elinizde ince pipet yoksa kulak çubuğunun pamuklu kısmını makas ile keserek geri kalanını fırçanın sapını yapmak için kullanabilirsiniz.

  • İlk olarak pipeti makas yardımı ile keserek küçültün. Uygulamanın yapımında beyaz renkli pipet kullanıyorsanız isterseniz bunu oje ile boyayabilirsiniz.
  • Pipetten kestiğiniz bu parçalarla diş fırçasının sapı yapılacak.
  • Sapı bu şekilde hazırladıktan sonra sıra fırça kısmını yapmaya geldi. Bunun için beyaz evadan makas yardımı ile küçük bir parça kesin.
  • Kestiğiniz bu eva parçasını pipetin üst kısmına yan olarak yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie bebek için diş fırçası yapımı tamamdır. Küçük bir plastik kapağı diş fırçalığı olarak kullanabilirsiniz. Elinizde pipet ya da kulak çubuğu yoksa çöp şiş çubuğunu da keserek diş fırçası yapımında kullanabilirsiniz. Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda minyatür diş fırçası yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız minyatür çubuk dondurma yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Diş Fırçası Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Diş Fırçası Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial