Minyatür Çubuklu Dondurma Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle minyatür çubuk dondurma yapımı başlığı altında çocuklarında rahatlıkla yapabileceği bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Minyatür eşya ve yiyecek yapımı hem çocukların hem de büyükler için oldukça keyifli bir çalışmadır. Biz de bu konuda sizlere ilham vermek için eva ile çubuk dondurma yapımını paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Minyatür Çubuk Dondurma Yapımı

Evde minyatür çubuk dondurma yapmak oldukça kolaydır. Bunun için ince bir ahşap çubuk ve farklı renklerde birkaç tane eva gerekmektedir. Ahşap çubuk olarak karıştırma çubuğu, çöp şiş ya da kürdan kullanabilirsiniz. Bunlardan yoksa dondurma çubuğunu da eva ile yapabilirsiniz. Yapacağınız çubuk dondurmaların üzerine minik eva parçaları ile ya da oje ile sos ve şekerleme yapabilirsiniz. Evde bu eğlenceli çalışmayı yapmak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları çubuk dondurma yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Barbie Çubuk Dondurma
Barbie Çubuk Dondurma

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Ahşap çubuk
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında ahşap çubuğu kestikten sonra düzeltmek için bir de törpü gerekmektedir.

Minyatür Çubuk Dondurma Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür çubuk dondurma yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evaların üzerine minik dondurmaları çizin ve makas ile bunları dikkatli bir şekilde kesin.
  • Daha sonra karıştırma çubuğunu makas yardımı ile 3 eşit parçaya kesin ve bunun sivri uçlarına törpü ile yuvarlak şekil verin.
  • Yaptığınız dondurmaları çubuklara yapıştırın.
  • Son olarak makas ile evalardan minik parçalar kesin ve bunları dondurmaların üzerine yapıştırın. İsterseniz bunun yerine dondurmaların üzerine oje ile sos da yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür çubuk dondurma yapımı tamamlanmış oluyor. Evde bu eğlenceli çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda Barbie çubuk dondurma yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Minyatür yiyecek yapımı hakkında başka bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız minyatür gökkuşağı pasta yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Çubuk Dondurma Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Çubuk Dondurma Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial