Minyatür Çiçek Paspas Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle minyatür çiçek paspas yapımı başlığı altında oyuncak ev için paspas yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocuğunuzun oyuncak evi için sevimli bir paspas yapmak isterseniz eva kullanabilirsiniz. Eva yumuşak yapısı ve kesilmesi kolay bir malzeme olarak bu tür minyatür eşya yapımına uygundur. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak oyuncak evin salon ya da diğer odalarında kullanacağınız güzel bir paspas yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse eva ile minyatür çiçek paspas yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Çiçek Paspas Yapımı

Evde minyatür paspas yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Tığ veya şiş ile paspas örebileceğiniz gibi kumaş paspas da yapabilirsiniz. Bunlardan daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz eva kullanabilirsiniz. Evanın üzerine daire, kare veya dikdörtgen çizip bunu makas ile keserek kolay bir şekilde paspas yapabilirsiniz. İsterseniz evayı çiçek, kalp ya da yıldız şeklinde keserek de farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları minyatür paspas yapmak için kullanarak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz uygulamayı eva yerine keçe ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Minyatür Çiçek Paspas
Minyatür Çiçek Paspas

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz iki farklı renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında düz veya desenli eva kullanabilirsiniz.

Minyatür Çiçek Paspas Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise minyatür paspas yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine istediğiniz boyutta çiçek çizin. Bunu makas ile güzelce keserek çıkarın.
  • Başka bir eva ile de küçük bir yuvarlak parça yapın.
  • Son olarak yuvarlak parçayı çiçeğin ortasına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile minyatür paspas yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz aynı yöntem ile farklı minyatür paspas tasarımları da yapabilirsiniz. Elinizde desenli eva varsa bununla daha şık bir paspas yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile minyatür paspas yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Minyatür eşya yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız minyatür koltuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Çiçek Paspas Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Çiçek Paspas Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial