Minyatür Cep Telefonu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle minyatür cep telefonu yapımı başlığı altında kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evdeki çeşitli malzemeler kullanılarak mutfak, salon ve oturma odası için minyatür eşyalar yapılmaktadır. Bunların yanı sıra cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik aletler de minyatür olarak yapılabilir. Küçük çocuğunuz varsa onun oynaması için minyatür cep telefonu yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi ve yapım aşamasının detayları aşağıda verilmiştir.

Minyatür Cep Telefonu Yapımı

Kız çocuklarının severek oynadığı Barbie bebek için evde şık bir cep telefonu yapabilirsiniz. Telefon yapımı için çok küçük bir eva parçası gerekmektedir. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. İmkanınız varsa bir telefon ekranı görüntüsünün küçük olarak çıktısını alarak yapacağınız minyatür telefonun ekranına bunu yapıştırabilirsiniz. Evde Barbie için cep telefonu yapmak isterseniz işe listedeki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Minyatür Cep Telefonu
Minyatür Cep Telefonu

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
 • Makas
 • Siyah keçeli kalem
 • Küçük bir karton parçası
 • Bant
 • Yapıştırıcı

Minyatür Cep Telefonu Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak kartonun üzerini keçeli kalem ile güzelce boyayın.
 • Boyadığınız karton parçasından makas yardımı ile yapmak istediğiniz telefonun boyutuna uygun büyüklükte bir parça keserek bunu bant ile kaplayın.
 • Bu şekilde telefonun ekranını yaptıktan sonra sıra kapağa geldi. Siyah kartonu küçük bir eva parçasının üzerine yapıştırın. Kenarlarında ince bir pay bırakarak fazlalıkları kesin.
 • Telefonun arkasına siyah evadan yuvarlak bir parça keserek yapıştırın ya da siyah keçeli kalem ile boyayarak kamerayı yapın.
 • Ön üst köşeye de siyah kalem ile küçük bir yuvarlak yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür cep telefonu yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz arkasına küçük bir sticker yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta minyatür cep telefonu yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı eva yerine karton ile de yapabilirsiniz. Kartonu istediğiniz herhangi bir renge boyayıp aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Evde bu eğlenceli çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda minyatür cep telefonu yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Barbie bebek için diş fırçası yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız minyatür diş fırçası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Cep Telefonu Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Cep Telefonu Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial