Minyatür Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için çanta yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak kızınızın oyuncak bebeği için güzel bir çanta yapabilirsiniz. Evde eva tasarım il uğraşıyorsanız daha önceden elinizde kalan evaları çanta yapmak için kullanarak değerlendirebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse eva ile minyatür çanta yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Minyatür Çanta Yapımı

Evde Barbie çanta yapımı için normal kumaşın yanı sıra keçe ve eva gibi malzemeler de kullanılabilir. Dikiş dikmeden kolay çanta yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Evadan kare, dikdörtgen ya da daire şeklinde 2 tane parça kesin. Eva ile ile bir de şerit hazırlayın. Bu şeridin iki tarafına daireleri yapıştırdıktan sonra bir de sap hazırlayarak çanta yapımını tamamlayabilirsiniz. Şık bir çanta olması uygulamanın yapımında simli eva kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada çanta yapımı için düz eva kullanılmış. Çantanın kenarları ve sap kısmı ise simli eva ile yapılmış. Süsleme olarak da küçük bir sticker kullanılmıştır. Siz de elinizdeki malzemelere ve hayal gücünüze göre böyle bir çanta yapabilirsiniz.

Minyatür Çanta
Minyatür Çanta

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında çantanın üzerine süsleme yapmak için küçük bir boncuk, pul ya da sticker kullanabilirsiniz.

Eva ile Minyatür Çanta Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür çanta yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine yapmak istediğiniz çantaya uygun boyutta bir daire çizin. Bu şekilde 2 tane aynı boyutta daire yapın.
  • Sonrasında eva ile bir şerit hazırlayarak bunu dairelerden birisinin etrafına yapıştırın. Diğer evayı da şeridin boş kalan kısmına yapıştırın.
  • Evadan ince bir şerit çizin ve bunu çantaya sap olarak yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür çanta yapımı tamamlamış oluyor. Bu kolay yöntem ile hiç zorlanmadan evde rengarenk çantalar yapabilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek için isteyenler için aşağıda minyatür çanta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Barbie bebek için eva ile farklı bir çanta yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile Barbie çanta yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Çanta Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Çanta Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial