Minyatür Baharatlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle minyatür mutfak eşyası yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde minik bir baharatlık takımı yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Sadece boncuk kullanarak yapacağınız tasarım sevimli görünümü ile dikkat çekecektir. Kolay minyatür baharatlık yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Minyatür Baharatlık Yapımı

Küçük çocuğunuz varsa onun oynaması için sevimli minyatür eşyalar yapabilirsiniz. Evde bulunan birçok malzeme ile ekstra masraf yapmadan güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Yumurta kartonu, küçük plastik kaplar, pet şişe kapakları, pipet ve krem kapağı gibi malzemeler ile yapacağınız birçok tasarımı minyatür kategorimizde bulabilirsiniz. Bugün de sadece boncuk kullanarak yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Elinizde bu tür boncuklar varsa sizde bu eğlenceli çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı boy boncuk
  • Kürdan
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında kullanacağınız boncuklardan birisi büyük diğeri de buna kapak olacak boyutta olmalıdır.

Minyatür Baharatlık Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında uygun şekil ve boyutta boncuklar kullanarak güzel bir baharatlık yapabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Büyük olan boncuğu kürdana geçirin.
  • Bunun üst kısmına yapıştırıcı sürün.
  • Daha sonra küçük boncuğu da kürdana takın ve yapıştırıcının üzerine getirerek parmağınızla bastırın.
Minyatür Baharatlık Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Baharatlık Yapımı Resimli Anlatım
  • İki boncuk birbirine iyice yapıştıktan sonra kürdanı alttan çekerek çıkarın.
  • Bu şekilde üstteki küçük boncuk diğerinin üzerine sağlam bir şekilde sabitlenecektir.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür baharatlık yapımı tamamlanmış oluyor. Bu şekilde birkaç baharatlık yaparak şirin bir baharatlık takımı yapabilirsiniz. Bu kolay yöntemi barbie için minyatür mutfak eşyası yaparken de uygulayabilirsiniz. Elinizde farklı şekilde boncuklar varsa uygulamanın yapımında bunları da kullanabilirsiniz. Boncuk kullanarak yapabileceğiniz başka bir çalışma incelemek isterseniz, minyatür kristal küre yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial