Minyatür Abajur Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Minyatür eşya yapmak için bazı atık malzemeler kullanılabilir. Küçük boyuttaki karton, metal ve plastik malzemelerle sevimli tasarımlar oluşturabilirsiniz. Size bu konuda fikir verebilmek için yazımızda minyatür abajur yapımı paylaşıyoruz. Oyuncak evde kullanabileceğiniz minik bir lamba yapmak isterseniz yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

Minyatür Abajur Yapımı

Biten yapıştırıcıların, diş macunu ve tüplü kremlerin kapağını minyatür fincan ve lamba yapımında kullanabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, barbie için masa lambası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Masa lambası yerine minik bir abajur yapmak isterseniz yapıştırıcı kapağı ve harita çivisi kullanabilirsiniz. Elinizde harita çivisi yoksa ince bir pipet, kulak çubuğu veya çöp şiş çubuğu ile de lambanın alt tarafını yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
  • Yapıştırıcı kapağı
  • Harita çivisi
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında kullandığınız kapak beyaz ise bunu boyamak isterseniz oje veya akrilik boya kullanabilirsiniz.

Minyatür Abajur Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise uygulamanın yapımı için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Yapıştırıcı kapağını güzelce temizleyin.
  • Kapağın iç kısmına silikon tabancası ile yapıştırıcı sürün.
  • Harita çivisini kapağın içine yerleştirin ve iki parçayı birbirine güzelce yapıştırın.
Minyatür Abajur Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Abajur Yapımı Resimli Anlatım

Tüm bu aşamalardan sonra yapıştırıcı kapağı ile minyatür abajur yapımı tamamdır. Harita çivisinin alt kısmına çift taraflı bant yapıştırarak lambayı istediğiniz yere sabitleyebilirsiniz. Süsleme yapmak isterseniz kürdanı akrilik boya veya ojeye batırarak üzerine minik puantiyeler yapabilirsiniz.

Yazımızda anlattığımız yöntem sayesinde kısa sürede harika bir lamba yapabilirsiniz. Bu konuda farklı bir çalışma incelemek isterseniz, yumurta kartonundan minyatür abajur yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial