Mini Not Defteri Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde mini not defteri yapımı hakkında kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Sadece tek bir kağıt kullanarak yapacağınız bu not defterini her zaman yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. İsterseniz beyaz kağıt yerine renkli kağıt ile de defteri yapabilirsiniz. Minyatür okul eşyası yapımında da bu kolay yöntemi uygulayarak minik bir defter yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mini Not Defteri Yapımı

Evde mini not defteri yapmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Kağıdı katlayıp hiç yapıştırıcı kullanmadan kolay bir şekilde not defteri yapılabilir. Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız, tutkalsız mini not defteri yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Katlama yapmadan kağıdı keserek defter yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada not defteri yapımı için beyaz kağıt kullanılmış. Siz isterseniz renkli kağıt ile yapabilirsiniz. Kapak yapımı için de eva yerine renkli fon kartonu ya da başka bir malzeme kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Mini Not Defteri Yapımı
Mini Not Defteri Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane beyaz ya da renkli A4 kağıt
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Not defterinin kapağını yapmak için istediğiniz renkte eva

Bunların dışında süsleme yapmak için sticker kullanabilirsiniz.

A4 Kağıt ile Mini Not Defteri Yapımı

Kağıt ve diğer malzemeler hazır ise mini not defteri yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evadan yapmak istediğiniz defterin boyutunun iki katı uzunluğunda bir parça kesin.
  • A4 kağıttan da aynı şekilde şerit şeklinde sayfalar kesin ve bunları ortadan ikiye katlayın.
  • Kağıtları katlama yerinden zımba ya da yapıştırıcı ile birbirine tutturun.
  • Bu şekilde not defterini hazırladıktan sonra eva ile yaptığınız kapağı da ikiye katlayın ve defteri bu kapağa yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra A4 kağıttan not defteri yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine sticker veya başka bir malzeme ile süsleme yapabilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz yöntem sayesinde kısa sürede evde istediğiniz boyutta bir not defteri yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda mini not defteri yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Mini Not Defteri Yapımı Resimli Anlatım
Mini Not Defteri Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial