Mini Barbie Yapboz Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuklar yapboz ile oynamayı sevdikleri için sizlerle evde çocuğunuza yapboz yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocukların zorlanmaması için yapboz parçaları az sayıda olmalıdır. Biz dört parçadan oluşan bir mini yapboz hazırladık. Siz de anlatacağımız yöntemi uygulayarak istediğiniz sayıda parçadan oluşan yapboz hazırlayabilirsiniz. Üzerinde barbie resmi bulunan mini yapboz ile oynamak çocuğunuzun hoşuna gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz karon ile mini barbie yapboz yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mini Barbie Yapboz Yapımı

Evde yapboz yapımı için hobi çubuğu ve karton gibi malzemeler kullanılabilir. Elinizde boş kutu varsa bundan keseceğiniz düz bir parçayı yapboz yapımında kullanabilirsiniz. Bunun için tek gerekli olan şey kartonun boyanabilir yapıda olmasıdır. Kartonun üzerine istediğiniz resmi büyük ya da küçük olarak çizip bunu boyadıktan sonra makas ile keserek yapboz yapabilirsiniz. Uygulamayı boya kullanmadan da yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, kurabiye kutusundan mini yapboz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz yapboza çizeceğiniz resmi kuru boya ile renklendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz karton parçası
  • Kalem
  • Makas
  • İstediğiniz renkte boya

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada yapboz yapımı için ilaç kutusu kullanılmıştır. Bu kutunun iç tarafı beyaz renkte olduğundan yapboz yapımı için uygun bir malzemedir. Boya olarak da kuru boya kullanılmıştır.

Mini Barbie Yapboz Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeleri temin ettikten sonra ön hazırlık olarak karton kutuyu kenarlarından açarak düz bir hale getirin. Bunu yaptıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kartondan iki tane aynı boyutta parça kesin ve bunların üzerine kalem ile barbie resmi çizin.
  • Üzerinde resim olan kartonlardan birisinin kenarlarını makas ile keserek düzeltin. Bu parça yapbozun zeminini oluşturacak.
Mini Barbie Yapboz Yapımı Resimli Anlatım
Mini Barbie Yapboz Yapımı Resimli Anlatım
  • Yapboz parçalarını hazırlamak için kartonun üzerindeki barbie resmini istediğiniz bir renge boyayın.
  • Daha sonra makas ile kenarlarından resimde gördüğünüz gibi kesin.
  • Boyadığınız barbie resmini makas ile 4 parçaya kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra barbie yapboz yapımı tamamdır. Karışık olarak masanın üzerine koyduğunuz parçaları çocuğunuz yerlerine yerleştirerek yapbozu tamamlayabilir. İsterseniz zemin olarak kullanacağınız parçanın kenarlarını renkli kalem ile çerçeve olacak şekilde boyayabilirsiniz. Daha büyük bir yapboz yapmak isterseniz büyük bir karton kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. Uygulamanın yapımında karton yerine başka bir malzeme kullanmak isterseniz, eva ile yapboz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial