Milföy Hamuru Nasıl Kullanılır?

Milföy Hamuru Nasıl Kullanılır
Sosyal medyada paylaş

Milföy hamuru nasıl kullanılır? bunu öğrenerek siz de evde bu hamuru kullanarak lezzetli börekler pişirebilirsiniz. Milföy hamuru, hazır olarak satılan bir hamur çeşididir. Bu hamurun içine patates, peynir, sosis ya da damak tadınıza uygun başka malzemeler ile iç harcı hazırlayarak kısa sürede puf puf kabaran börekler yapabilirsiniz. Daha önce milföy hamuru kullanmadıysanız bu konuda işinizi kolaylaştıracak pratik bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Milföy Hamuru Nasıl Kullanılır?

Milföy Hamuru Nasıl Kullanılır-1
Milföy Hamuru Nasıl Kullanılır-1

Milföy hamuru dondurulmuş olduğu için bunu kullanmadan önce çözdürmek gerekmektedir. Hamurun kolay şekil alması ve güzel pişmesi için bu aşama oldukça önemlidir. Milföy hamurunu çözdürmek için mikrodalga fırın kullanabilir ya da oda sıcaklığında bekleterek çözülmesini sağlayabilirsiniz. Bu aşamada aklınıza milföy hamuru kaç dakikada çözülür? sorusu gelebilir. Milföy hamurunu mikrodalga fırında 5 dakika bekleterek çözülmesini sağlayabilirsiniz. Vaktiniz varsa hamuru oda sıcaklığında 30 dakika bekleterek de güvenli bir şekilde çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Milföy Hamuruna Nasıl Şekil Verilir?

Milföy hamuruna kolay şekil vermek için bunu yeterli yumuşaklığa gelecek şekilde çözmeniz gerekmektedir. Oda sıcaklığında 30, mikrodalga fırında 5 dakika bekleterek hamurun yeterli yumuşaklığa gelmesini sağlayabilirsiniz. Yumuşayan hamura vereceğiniz şekle göre merdane ile ya da elinizle bastırarak biraz açabilirsiniz. Hamuru kesmeniz gerekirse bunun için bıçak kullanabilirsiniz. Hamuru üçgen şeklinde katlayabilir ya da rulo olarak sarabilirsiniz. İsterseniz milföy hamurlarından bazılarının ortasını bıçak ile açıp iki hamuru üst üste yerleştirip, araya istediğiniz iç harcını koyarak görünümü ile dikkat çeken börekler yapabilirsiniz.

Milföy Kaç Dakikada Pişer?

Milföy hamuruna istediğiniz gibi şekil verdikten sonra börekleri fırın tepsisine aralarında biraz boşluk bırakarak sıralayabilirsiniz. Milföy hamuru zaten kendinden yağlı olduğu için fırın tepsisine pişirme kağıdı sürmeye gerek yoktur. Böreğin üzerine bir fırça yardımı ile yumurta sarısı sürerek üzerinin kızarık olmasını sağlayabilirsiniz. İsterseniz üzerlerine susam ya da çörekotu da serpebilirsiniz. Pişirme aşamasına geldiğinizde ise milföy kaç dakikada pişer? bunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Milföy hamuru önceden ısıtılmış 200 derece fırında 20 dakikada pişer. Fırından çıkardıktan sonra bir süre ılımasını bekleyerek pişirdiğiniz böreği servis yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial