Mıknatıslı Kitap Ayracı Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Mıknatıslı kitap ayracı nasıl yapılır? bunu öğrenerek siz de evde çok güzel bir kitap ayracı yapabilirsiniz. Mıknatıslı bir kitap ayraçlarının kullanımı rahat olduğu için kitap severler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Sizin de böyle bir ayraca ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kitap ayracı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Mıknatıslı Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Evde mıknatıslı kitap ayracı yapmak için özel olarak malzeme almanıza gerek yoktur. Ayraç yapımı için eski bir defterin dış kabını ya da çok kalın olmayan bir kartonu kullanabilirsiniz. Mıknatıs olarak da reklam için verilen buzdolabı süslerini kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı çok kolay olduğu için okul öncesi çocuklar da zorlanmadan yapabilirler. Üzerinde güzel desenler bulunan davetiyelerle çok şık tasarımlara imza atabilirsiniz. Üzerinde sevimli resimler bulunan defterlerin dış kapları ile de çocuklar için sevimli kitap ayraçları yapılabilir.

Mıknatıslı Kitap Ayracı
Mıknatıslı Kitap Ayracı

Gerekli Malzemeler

  • Düz ya da desenli bir karton
  • Kalem
  • Makas
  • Mıknatıs
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında kullanılacak olan karton çok kalın olmamalı. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada biten bir defterin dışı kullanılmış. Mıknatıs olarak da arkası mıknatıslı buzdolabı süslerini kullanabilirsiniz.

Mıknatıslı Kitap Ayracı Malzemeler
Mıknatıslı Kitap Ayracı Malzemeler

Mıknatıslı Kitap Ayracı Yapımı

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir kitap ayracı yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kartondan 2 parmak genişliğinde bir şerit kesin. Bunun uçlarını makas ile keserek yuvarlayabilir ya da olduğu gibi bırakabilirsiniz.
  • Daha sonra mıknarıstan aynı büyüklükte 2 tane parçayı makas ile kesin.
  • Hazırlamış olduğunuz kartonu ortadan ikiye karlayın ve bunun iki ucuna mıknatısları yapıştırın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kitap ayracı yapımı tamamdır. Bunu açıp kitap yaprağına tutturarak kullanabilirsiniz.

Bu uygulamayı yaparken mıknatısları çok küçük kesmemeye dikkat etmelisiniz. Mıknarısları kartona yapıştırırken bunların karton kaplandığı zaman birbiri ile temas edecek şekilde yerleştirmelisiniz. Bu detaylara dikkat ederseniz uygulamayı hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Evde bu keyifli çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda mıknatıslı kitap ayracı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı bir kitap ayracı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız hobi çubuğu ve ip ile kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mıknatıslı Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
Mıknatıslı Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial